شرکت بیش از 500 دریانورد در آزمون های دریانوردی غرب هرمزگان
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از شرکت بیش از 500 دریانورد در آزمون‌های دریانوردی غرب استان مطابق با استاندارهای آموزشی STCW خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان،"قاسم عسکری نسب"اظهارداشت: با فعال شدن مرکز آزمون‌های دریانوردی در سال 1400 در شهرستان‌های بندرلنگه و پارسیان این مرکز پذیرای بیش از 900 دریانورد آقا و خانم بوده است.

وی ادامه داد: در راستای تاکید سازمان بنادر و دریانوردی مبنی بر ایجاد بستر مناسب برای ارائه خدمات به دریانوردان و کاهش تردد این قشر از تلاشگران به مرکز استان برای انجام آزمون‌های دریانوردی 2 آموزشگاه در شهرستان‌های بندرلنگه و پارسیان و یک هنرستان دریایی در غرب هرمزگان فعال می‌باشد.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: مرکز آزمون‌های دریانوردی غرب هرمزگان مطابق با استاندارهای آموزشی STCW برگزار و نسبت به پایش دریانوردان در سمت‌های افسردومی و فرماندهی کشتی‌های زیر 500 تن اقدام می‌کند و در آینده‌ای نزدیک نیز متقاضیان دوره‌های موتورخانه و سمت‌های بالاتر نیز در دستور کار قرار دارند.

عسکری نسب اضافه کرد: زمان برگزاری آزمون‌های دریانوردی در سامانه جامع امور دریانوردان به آدرس اینترنتی https://seafarer.pmo.ir/Portal/Home/index درج شده است.

گفتنی است؛ مرکز آزمون‌های دریانوردی در شهرستان‌های بندرلنگه و پارسیان با همکاری معاونت دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان و اداره امتحانات مرکز استان از سال 1400 راه‌اندازی شده است.

۱ تیر ۱۴۰۱ ۱۰:۲۸
کد خبر : ۵۸,۵۰۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید