سفر وزیر میراث فرهنگی به منطقه آزاد اروند/ عزت الله ضرغامی زیر ساخت های گردشگری اروند رود و بندر آبادان را بررسی کرد
وزیر میراث فرهنگی آخرین وضعیت جاذبه گردشگری و فرهنگی منطقه آزاد و سواحل اروند رود و همچنین زیر ساخت بندر آبادان را بررسی کرد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان ، وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه گشت دریایی در اروند با بیان اینکه ظرفیت گردشگری آبادان و خرمشهر بی نظیر است  گفت : چه از نظر جذابیت و چه به لحاظ آمادگی برای حداقل سرمایه گذاری ، زیر ساخت ها در اروند رود فراهم است.‌ 
عزت الله ضرغامی افزود :دو  شهرستان‌ آبادان و خرمشهر با انواع جاذبه‌های گردشگری طبیعی از قبیل نخلستان ، روستا‌های زیبا ، سه رودخانه بهمنشیر، اروندرود و کارون، جاذبه ها‌ی گردشگری شهری- تجاری، صنعتی، فرهنگی– تاریخی، راه‌های ارتباطی ، بنا‌ها و آثار باقی مانده از دفاع مقدس می‌تواند نقش مهمی در جذب گردشگر و رونق اقتصادی در منطقه داشته باشد.
وزیر میراث فرهنگی ، گردشگردی و صنایع دستی  ادامه داد : سوخت شناورهای مسافربری و گردشگری ، یارانه ای شده و این اتفاق بزرگی است امسال رخ داده که لازم میدانم مشکلات ساده اروند رود حل شود چرا که این ظرفیت برای اشتغال همه بومیان و دیگر سرمایه گذاران پاسخگو است.
عزت الله ضرغامی در پایان گفت : گزارش و برنامه فوری برای فعال کردن این سواحل به دولت ارائه خواهد شد که امید و سعی ما بر این است با همکاری دستگاه ها ، آزاد سازی در سواحل رخ دهد.
۲ تیر ۱۴۰۱ ۲۲:۰۳
کد خبر : ۵۸,۵۲۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید