معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان:
بندر امام خمینی(ره) در بخش ترانزیت کالا با سرمایه گذاران همکاری می‌کند
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: زمینهی مناسب برای توسعه سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی به منظور افزایش حجم ترانزیت کالا و غلات در بندر امام خمینی(ره) وجود دارد.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان، مهران میدری معاون اموربندری و اقتصادی این اداره کل اظهارداشت: منطقه ویژه منطقه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) زمینهی تعامل و همکاری مشترک با بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران را بیش از پیش فراهم کرده این موضوع می‌تواند فرصت مناسبی برای توجه بیشتر به حوزه ترانزیت کالا و غلات گردد.

وی ادامه داد: در حال حاضر بخش قابل توجهی از ظرفیت های بندر امام خمینی(ره) به ترافیک یک طرفه (واردات کالاهای اساسی) اختصاص داده شده است؛ در صورتی که امکان فعال شدن ترافیک 2 طرفه در این بندر با محوریت ترانزیت کالا نیز وجود دارد.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوری خوزستان اضافه کرد: باتوجه به وضعیت جهانی، ترانزیت غلات از مسیر این بندر، فعالیت خوبی برای رشد اقتصادی کشور محسوب می‌شود.

میدری خاطرنشان کرد: به صاحبان کالا و همچنین سرمایهگذاران پیشنهاد می‌شود که از ظرفیت‌های موجود برای فعالیت بیشتر در بخش ترانزیت استفاده شود.

سه پایانه مکانیزه غلات در بندر امام خمینی(ره) ساخته می‌شود

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به انعقاد چهار قرارداد سرمایه گذاری به ارزش 44 هزار میلیارد ریال در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: سه مورد از این قراردادها مربوط به ساخت پایانه مکانیزه غلات است که بهره برداری از آنها؛ نوع تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از کشتی ها در این بندر را متحول می‌کند.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان افزود: با بهره‌برداری از پایانه‌های مکانیزه مدت زمان توقف کشتی‌ها در اسکله و تخلیه آنها 50 درصد  نسبت به شرایط فعلی کاهش می یابد.

میدری یادآورشد: یکی از این پایانه‌ها تا پایان امسال و مابقی در سال 1403 به بهره برداری می‌رسند.

وی فعالیت پایانه‌های مکانیزه غلات در بندر امام خمینی(ره) را زمینهساز  افزایش مزیت‌های اقتصادی بیشتر در منطقه دانست و گفت: این پایانه‌ها، مزیت‌های اقتصادی بندر امام خمینی(ره) را در تخلیه کالاهای اساسی و سرمایه‌گذاری  در زنجیره‌ی تأمین کالاهای مذکور را دو چندان می‌کند.

۱ تیر ۱۴۰۱ ۰۹:۱۴
روابط‌عمومی |
کد خبر : ۵۸,۵۲۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید