وزیر بنادر و کشتیرانی هند وارد تهران شد توسعه فعالیت‌های ترانزیتی اولویت مهم بندر شهید رجایی است/احداث بندر جدید در سواحل منجر به تحول در منطقه شود پایان بیست و یکمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان با امضای ۴ یادداشت تفاهم همکاری/ امضای سندهمکاری دریانوردی بین تهران و اسلام آباد دیدار رستم قاسمی با وزیر دریانوردی پاکستان/ اعلام آمادگی ایران برای انتقال تجربیات در توسعه بنادر تبیین شاخصه‌های عفاف و حجاب در مجتمع بندری امام(ره) آغاز لایه برداری شمال کانال آشوراده خلیج گرگان عملیات موفقیت‌آمیز سبک‌سازی یک فروند کشتی حامل کالای اساسی‌ در بندرامام(ره) جذب ۸۰ میلیارد تومان برای توسعه بندر امیرآباد بازدید معاون اجرایی رییس جمهور از بندر شهید رجایی/ طرح‌های سازمان بنادر و دریانوردی در هرمزگان اثرگذاری ملی و منطقه‌ای دارد/ برنامه کلان دولت سیزدهم حمایت از اقتصاد دریامحور با دیپلماسی منطقه‌ای است مطالعات تفصیلی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل بندر چابهار نهایی شد
سلمان ضربی،مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران،ایزوایکو،سازمان بنادر و دریانوردی
مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران با اشاره به اینکه ایزوایکو علاقمند به توسعه همکاری در حوزه صنایع دریایی با سازمان بنادر و دریانوردی است،‌ گفت: عمده نیازهایی که در سازمان بنادر تعریف می‌شود در ایزوایکو قابل تحقق است.
سلمان ضربی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر ودریانوردی، با تاکید بر ضرورت حمایت از صنایع دریایی و توجه هرچه بیش‌تر به حمل‌ و نقل دریایی در اقتصاد ایران،‌ اظهار داشت: محوری‌ترین فعالیت اقتصادی هر کشوری حمل‌و‌نقل دریایی است و بسیاری از کشورها از ظرفیت دریایی خود به نحو مطلوب بهره‌ برده‌اند اما در کشور ما صنعت دریایی مغفول مانده است.
 
مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران در خصوص همکاری مشترک با سازمان بنادر و دریانوردی به منظور توسعه صنایع دریایی کشور، عنوان کرد: در گذشته با سازمان بنادر همکاری‌های مختلفی داشته‌ایم، از اینرو علاقمند به توسعه همکاری ها با این سازمان در آینده هستیم.
 
وی با اشاره به اینکه در حوزه تعمیرات شناورها با سازمان بنادر به خوبی در حال همکاری هستیم، بیان کرد: در حوزه ساخت شناورها قصد داریم تعامل بیشتری با سازمان بنادر و دریانوردی داشته باشیم و روابط خود را در این بخش توسعه دهیم.
 
ضربی ادامه داد: نیازهایی که در سازمان بنادر تعریف می‌شود در ایزوایکو قابل تحقق است و مطمئن هستیم در صورت توجه هرچه بیشتر و ایجاد مزیت رقابتی زمینه‌ساز پیشرفت هر دو مجموعه خواهیم بود؛ اتفاقی که به سود صنعت دریایی کشور و اقتصاد ایران است.
 
مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران با بیان اینکه علاقمند به ایجاد صنایع در پسکرانه بنادر هستیم، گفت: در صورتی که پروژه‌ها تعریف و به مجموعه‌های صنعتی داخلی واگذار شود اهداف تعریف شده، محقق می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه هیچ راهی جز کوچ کردن به سمت سواحل و بنادر نداریم، گفت: ضرورت دارد، جمعیت کشور به سمت سواحل سوق پیدا کند و برای این امر باید مزیت‌های مختلفی ایجاد شود.
 
ضربی افزود: زمانی که مزیت‌های صنعتی به سمت سواحل منتقل ‌شود، اشتغال ایجاد و این اشتغال‌آفرینی زمینه‌ساز مهاجرت خواهد شد و در این میان خواهیم توانست از مزیت‌های دریایی، مزیت سواحل، بنادر به نحو مطلوب استفاده کنیم.
۴ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۴۸
کد خبر : ۵۸,۵۳۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید