وزیر بنادر و کشتیرانی هند وارد تهران شد توسعه فعالیت‌های ترانزیتی اولویت مهم بندر شهید رجایی است/احداث بندر جدید در سواحل منجر به تحول در منطقه شود پایان بیست و یکمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان با امضای ۴ یادداشت تفاهم همکاری/ امضای سندهمکاری دریانوردی بین تهران و اسلام آباد دیدار رستم قاسمی با وزیر دریانوردی پاکستان/ اعلام آمادگی ایران برای انتقال تجربیات در توسعه بنادر تبیین شاخصه‌های عفاف و حجاب در مجتمع بندری امام(ره) آغاز لایه برداری شمال کانال آشوراده خلیج گرگان عملیات موفقیت‌آمیز سبک‌سازی یک فروند کشتی حامل کالای اساسی‌ در بندرامام(ره) جذب ۸۰ میلیارد تومان برای توسعه بندر امیرآباد بازدید معاون اجرایی رییس جمهور از بندر شهید رجایی/ طرح‌های سازمان بنادر و دریانوردی در هرمزگان اثرگذاری ملی و منطقه‌ای دارد/ برنامه کلان دولت سیزدهم حمایت از اقتصاد دریامحور با دیپلماسی منطقه‌ای است مطالعات تفصیلی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل بندر چابهار نهایی شد
کی تاک لیم، دبیرکل سازمان جهانی دریانوردی، روز دریانورد
دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی در پیامی روز جهانی دریانورد را تبریک گفت و اظهارداشت: کشتی‌های دریانوردان، عامل کلیدی تجارت جهانی و موتور اقتصاد جهانی هستند که محموله‌هایی مانند غذا، دارو، لوازم الکترونیکی و غیره را حمل می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، در پیام کی تاک لیم؛ دبیرکل سازمان  بین المللی دریانوردی به مناسبت روز جهانی دریانورد چنین آمده است: بدون دریانوردان، صنعت دریانوردی و کشتیرانی وجود نخواهد داشت وروز جهانی دریانورد هر سال، به ما فرصتی می‌دهد تا به دریانوردان در همه جا، صرف نظر از سفر و مقصدشان، ادای احترام کنیم.

کشتیرانی و ندای اقیانوس ها و دریاها، نوعی سبک زندگی را شکل می دهد. دریانوردی یک شغل معنادار و مهم است که پایه ای محکم برای زندگی فراهم کرده و فرصت های بی پایانی برای یادگیری و پیشرفت ارائه می دهد.

این حرفه اصیل برای من بسیار عزیز است و برای بسیاری از ما سفرهای دریایی، شروع یک سفر دریایی مادام العمر است. سفر هر دریانورد منحصر به فرد است. با این حال بسیاری از چالش ها و فرصت ها نیز مشترک هستند.

پس از دو سال همه‌گیری ویروس کرونا همچنان با یک محیط کاری چالش برانگیز در کنار مشکلات در تغییر خدمه کشتی ها، و دسترسی به مراقبت‌های پزشکی مواجه هستیم. سازمان جهانی دریانوردی همچنان از دولت‌ها می‌خواهد تا با به رسمیت شناختن دریانوردان به عنوان کارگران کلیدی از آنها حمایت کرده تا سفر دریایی هر دریانوردی با آرامش همراه باشد.

در روز جهانی دریانورد، ما نیز به آینده نگاه می کنیم. فنآوری های جدید، تجهیزات جدید و نیاز به سبزتر کردن حمل و نقل، چالش ها و فرصت های جدیدی را فراهم می کند. من مطمئن هستم که دریانوردان با این چالش ها مقابله کرده و راه را برای حمل و نقل پایدارتر در سال های آینده هموار خواهند کرد.

موضوع وشعار امسال روز دریانورد "سفر دریایی شما - در گذشته و حال؛ سفر خود را به اشتراک بگذارید» است و از شما دعوت می کنم که عکس هایی از اولین سفر و آخرین سفر خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

ما می خواهیم تجربیات شما را بشنویم. لطفاً سازمان جهانی دریانوردی را در پست‌های خود تگ کنید تا پیشرفت شما را در سفرهای دریایی ببینیم و آن را جشن بگیریم. ما از همه دعوت می کنیم از هشتگ #SeafarerJourney استفاده کنید، چه خودتان دریانورد باشید و چه قصد ادای احترام به آنها را داشته باشید.

۴ تیر ۱۴۰۱ ۱۵:۳۴
کد خبر : ۵۸,۵۳۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید