استفاده بندر شهید باهنر از ژنراتورهای مولد برق برای کمک به پایداری برق هرمزگان
مدیر بنادر و دریانوری شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: این مجموعه از ابتدای تابستان با هدف کمک به پایداری برق استان، دو ساعت نیاز روزانه خود را از طریق ژنراتورهای مولد برق، تامین و اقدام به توقف نیاز خود از شبکه توزیع برق سراسری کرده است.
به گزارش روابط عمومی مدیریت بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان؛"حمیدرضا محمد حسینی تختی" در تشریح جزییات  این خبر افزود: بندر شهید باهنر بعنوان سومین بندر صادراتی کشور که علیرغم اینکه در زمینه تجارت و مسافرت های  بین المللی نقش بسزایی در اقتصاد کشور دارد، در راستای کمک به پایداری برق استان از ظرفیت ایجاد شده مجموعه بندر باهنر در تولید برق استفاده می کند. 
وی با مهم ارزیابی کردن پایداری برق استان و آسایش مردم تصریح کرد: به منظور صرفه جویی در مصرف برق در تابستان و جلوگیری از قطع برق به دلیل کسری این مدیریت طبق بخشنامه داخلی، در پیک  ساعات اداری، دو ساعت تصمیم به استفاده از ژنراتورهای مولد برق گرفته ایم.
مدیر بنادر و دریانوری شهید باهنر و شرق هرمزگان افزود: مطابق بخشنامه کشوری  همه  ادارات باید مصرف برق خود را به میزان ۳۰ درصد نسبت به روز مشابه سال قبل در ساعات اداری و ۶۰ درصد در ساعات غیر اداری کاهش دهند.
محمد حسینی تختی در عین حال ادامه داد، مجموعه بندری شهید باهنر همچنین با استفاده از تجهیزات کم مصرف و مجهز به سنسورهای روشنایی اقدام به بهینه سازی مصرف برق کرده است.
 وی همچنین با اشاره به هفته صرفه جویی، افزود: با توجه به محدودیت منابع انرژی، برای پیشگیری از خاموشی برق، مدیریت مصرف برق مطابق مسئولیت های اجتماعی امری  ضروری و  اجتناب ناپذیر است.
۵ تیر ۱۴۰۱ ۱۳:۳۶
روابط عمومی |
کد خبر : ۵۸,۵۴۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید