flag

انجام ارزیابی شاخص های HSEو آتش نشانی در بندر شهید باهنر/ افزایش ضریب ایمنی در مواجهه با حوادث احتمالی

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: ارزیابی شاخص های عملکردی شامل ایمنی و بهداشت محیط زیست،آتش نشانی و انبارهای کالا به منظور افزایش ضریب ایمنی بندر در مواقع بروز حوادث،در بندر شهید باهنر انجام شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان،"حمیدرضا محمدحسینی تختی" با اشاره به برگزاری  دوره ارزیابی شاخص های HSEو آتش نشانی اظهار داشت: در جریان این ارزیابی تیم مشترکی متشکل از ارزیابان سازمان بنادر و دریانوردی و کارشناسان سایر بنادر، شاخص های عملکردی این بندر را در  حوزه اصلی ایمنی،  بهداشت، محیط زیست و آتش نشانی ، مستندات و مسائل  جاری در حوزه ها را بررسی کردند.

این مقام مسئول افزود: این بندر طی سال های  گذشته ضمن برنامه ریزی  و پیاده سازی  جامع الزامات و مقررات "HSE  "  و آتش نشانی  موفق به گسترش آن در بخش های مختلف شده است  و آمادگی  خود را در مقابله  با بحران ها و حوادث احتمالی به شکل متعدد از جمله برگزاری دوره ای و مرتب  مانورها، به نمایش گذاشته است.

محمد حسینی تختی  عنوان کرد:  گروه های متشکل از  ازیابان  با بررسی نقاط قوت و ضعف  بخش های  مختلف ، اسناد و مدارک از جمله ویژگی هایی برشمرد که ارزیابی فعلی را از ارزیابی های سال های گذشته متمایز می کند.

وی خاطر نشان کرد:  ممیزی‌های صورت گرفته طی سال‌ های  های اخیر را از فعالیت های بسیار خوب و موثر سازمان بنادر جهت پیگیری هر چه بهتر مشکلات موجود در بنادر دانست و از مدیریت HSE و آتش نشانی سازمان جهت هماهنگی و اجراء ممیزی سالیانه بنادر قدردانی می شود.

لازم به ذکر است:  بندر شهید باهنر یکی از بنادر چندمنظوره استان هرمزگان و جزو  بنادر فعال و قدیمی ایران محسوب می‌شود که در شهر بندرعباس قرار دارد. این بندر سومین بندر ترانزیتی ایران و دومین بندر بزرگ استان هرمزگان است که در امور صادرات کالای غیرنفتی، حمل‌و‌نقل کالا و حمل‌و‌نقل مسافری داخلی و بین‌المللی فعالیت دارد.

سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱
12:37
منبع: روابط عمومی
چاپ