آیت‌اله رضازاده، مدیرکل تامین و مهندسی تجهیزات، سازمان بنادر و دریانوردی
مدیرکل تامین و مهندسی تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی از الحاق ۴۰ دستگاه انواع خودرو آتش‌نشانی به ناوگان آتش‌نشانی بنادر کشور خبر داد و گفت: افزایش ایمنی بنادر با نوسازی و کاهش سن ناوگان آتش‌ نشانی بنادر کشور در دستورکار جدی این سازمان قرار دارد.
آیت‌اله رضازاده در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به اینکه این سازمان به منظور نوسازی و کاهش سن ناوگان آتش‌ نشانی بنادر اقدام به عقد قرارداد خرید ۵۱ دستگاه خودرو آتش‌نشانی کرده است، اظهار داشت: در حال حاضر با وجود تحریم‌های ظالمانه و مشکلاتی از قبیل همه‌گیری ویروس کرونا با تلاش و پیگیری اداره کل تامین و مهندسی تجهیزات و همراهی شرکت سازنده، تعداد ۴۰ دستگاه انواع خودرو آتش‌نشانی ساخته شده است.
 
وی ادامه داد: ارزش دلاری و ریالی ۴۰ دستگاه انواع خودرو آتش‌نشانی که شامل ۸ دستگاه خودرو پیشرو، ۲۱ دستگاه خودرو سنگین آتش‌نشانی و ۱۱ دستگاه خودرو نیمه‌سنگین آتش‌نشانی، معادل ۱۱.۸ میلیون یورو بعلاوه ۲۹۷ میلیارد ریال و در محل کارخانه سازنده در بندر خرمشهر در حال آزمایش‌های کارخانه (FAT) است.
 
به گفته مدیرکل تامین و مهندسی تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی، خودروهای مذکور پس از اتمام آزمایش‌های مربوطه و اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیربط به بنادر مقصد ارسال خواهند شد.
 
وی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود باقیمانده تجهیزات به تعداد ۱۱ دستگاه انواع خودرو آتش‌نشانی شامل ۲ دستگاه خودرو نردبانی سنگین آتش‌نشانی (۶۰ متری)، ۶ دستگاه خودرو امداد و نجات سنگین و ۳ دستگاه خودرو امداد و نجات نیمه‌سنگین به ارزش ۷.۲ میلیون یورو بعلاوه ۱۰۹ میلیارد ریال نهایتا تا اواخر تابستان آماده بهره‌برداری باشند.
۸ تیر ۱۴۰۱ ۰۹:۵۴
کد خبر : ۵۸,۵۸۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید