وزیر بنادر و کشتیرانی هند وارد تهران شد توسعه فعالیت‌های ترانزیتی اولویت مهم بندر شهید رجایی است/احداث بندر جدید در سواحل منجر به تحول در منطقه شود پایان بیست و یکمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان با امضای ۴ یادداشت تفاهم همکاری/ امضای سندهمکاری دریانوردی بین تهران و اسلام آباد دیدار رستم قاسمی با وزیر دریانوردی پاکستان/ اعلام آمادگی ایران برای انتقال تجربیات در توسعه بنادر تبیین شاخصه‌های عفاف و حجاب در مجتمع بندری امام(ره) آغاز لایه برداری شمال کانال آشوراده خلیج گرگان عملیات موفقیت‌آمیز سبک‌سازی یک فروند کشتی حامل کالای اساسی‌ در بندرامام(ره) جذب ۸۰ میلیارد تومان برای توسعه بندر امیرآباد بازدید معاون اجرایی رییس جمهور از بندر شهید رجایی/ طرح‌های سازمان بنادر و دریانوردی در هرمزگان اثرگذاری ملی و منطقه‌ای دارد/ برنامه کلان دولت سیزدهم حمایت از اقتصاد دریامحور با دیپلماسی منطقه‌ای است مطالعات تفصیلی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل بندر چابهار نهایی شد
توسعه و رونق بنادر کوچک در اولویت‌های سازمان بنادر و دریانوردی/ بوشهر میزبان شورای عالی سازمان بنادر شد
معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در رویکرد جدید این سازمان به توسعه و رونق بنادر کوچک کشور نگاه ویژه‎ای معطوف شده است که نمونه‎ای از این رویکرد در استان بوشهر با اجرا طرح جامع نمایان شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، حسن بیک محمدلو روز چهارشنبه در نشست شورای عالی سازمان بنادر در بوشهر اظهار کرد: بنادر کوچک به واسطه ارتزاق و معیشت مردم مورد توجه ویژه سازمان بنادر است و در حوزه بودجه ریزی تلاش شده رسیدگی به امورات مردم و پرهیز از پروژه‎های عظیم فاقد عایدی لازم برای مردم در دستور کار قرار گیرد.

 

وی بیان کرد: استان‌های ساحلی از مقصدهای نخست سفرهای رئیس جمهور بوده که در این سفرها تکلیف‎هایی نیز برای سازمان بنادر و دریانوردی مشخص شده که سعی می‎شود به طور جد پیگیری و اجرایی شود.

 

بیک محمدلو ادامه داد: در این زمینه نگاه ویژه به استان‌های ساحلی و بویژه نوار جنوبی به واسطه ظرفیت‎های فراوان معطوف شده است.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز گفت: پایانه مسافری دریایی بندربوشهر تا پایان مهرماه امسال پیش بینی شده تا برای مسافران جام جهانی مورد استفاده قرار گیرد.

 

محمد شکیبی نسب افزود: بخش دریایی این پروژه تا پایان مرداد و سالن آن نیز تا پایان مهرماه آماده بهره‌برداری خواهد شد.

 

وی اظهار کرد: با توجه به محصور بودن محوطه بندری در بافت شهری طرح توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین تدارک دیده شده است که پیشرفت فیزیکی احداث زیرساخت‎های این مجتمع اکنون ۸۶ درصد است.

 

شکیبی نسب یادآور شد: ظرفیت تخلیه و بارگیری کنونی بندر بوشهر هفت میلیون تن در سال است که با اجرا طرح‏های توسعه‌ای مجتمع بندری نگین به ۱۵ میلیون تن درسال افزایش پیدا خواهد کرد.

 

وی ادامه داد: بندر بوشهر از لحاظ عملکرد کانتینری و تناژی به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم کشور را دارا است.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: طرح توسعه بندر در بخش‎های مختلفی در دستور کار است که اکنون بندر بوشهر در آستانه انعقاد قرارداد با سرمایه‎گذاران بخش خصوصی برای احداث اسکله نفتی است.

 

وی عنوان کرد: در ارتباط با زون صنعتی (با قابلیت ایجاد ارزش افزوده) مجتمع بندری نگین که در بخش انتهایی این مجتمع طراحی شده آمادگی لازم برای جذب سرمایه‎گذاران بخش خصوصی وجود دارد.

 

شکیبی نسب افزود: عمق کانال دسترسی بندر بوشهر نیز اکنون ۱۰.۸ متر است که براساس یکی از مصوبه‎های سفر رئیس جمهور باید با افزایش عمق شرایط تردد کشتی‌های ۵۰ هزار تنی در بوشهر فراهم شود.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: احداث اسکله‎های مجتمع بندری نگین نیز با ظرفیت پذیرش کشتی‎های ۵۰ هزار تنی دیده شده است.
وی عنوان کرد: همچنین اجرا یک لایه رسوب‌گیر نیز برای کانال دسترسی بندر بوشهر پیش بینی شده که اجرا آن مانع رسوب‌گیری کانال دسترسی بندر بوشهر خواهد شد.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: طرح جامع چراغ راهی برای توسعه بنادر کوچک شمالی استان بوشهر است که به عنوان اقدامی بسیار ارزشمند در سه بازه زمانی ۵ ساله تدارک دیده شده است.

 

شکیبی نسب افزود: اکنون در استان بوشهر برنامه نخست پنج ساله طرح جامع بنادر شمالی در این استان آغاز شده است که با حمایت سازمان بنادر برنامه‌ها‌‎ی آن اجرایی خواهد شد.

 

وی اظهار کرد: طرح توسعه بندر کنگان نیز بخوبی در حال است که نویدبخش رونق فعالیت اقتصادی ساحل نشینان استان بوشهر است که بیشترین مرز آبی را با خلیج فارس دارد.
۸ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۱
کد خبر : ۵۸,۵۹۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید