وزیر بنادر و کشتیرانی هند وارد تهران شد توسعه فعالیت‌های ترانزیتی اولویت مهم بندر شهید رجایی است/احداث بندر جدید در سواحل منجر به تحول در منطقه شود پایان بیست و یکمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان با امضای ۴ یادداشت تفاهم همکاری/ امضای سندهمکاری دریانوردی بین تهران و اسلام آباد دیدار رستم قاسمی با وزیر دریانوردی پاکستان/ اعلام آمادگی ایران برای انتقال تجربیات در توسعه بنادر تبیین شاخصه‌های عفاف و حجاب در مجتمع بندری امام(ره) آغاز لایه برداری شمال کانال آشوراده خلیج گرگان عملیات موفقیت‌آمیز سبک‌سازی یک فروند کشتی حامل کالای اساسی‌ در بندرامام(ره) جذب ۸۰ میلیارد تومان برای توسعه بندر امیرآباد بازدید معاون اجرایی رییس جمهور از بندر شهید رجایی/ طرح‌های سازمان بنادر و دریانوردی در هرمزگان اثرگذاری ملی و منطقه‌ای دارد/ برنامه کلان دولت سیزدهم حمایت از اقتصاد دریامحور با دیپلماسی منطقه‌ای است مطالعات تفصیلی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل بندر چابهار نهایی شد
ظرفیت تخلیه و بارگیری در بنادر کشور 10 درصد افزایش یافت
معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با لحاظ سیسات اقتصادی دریاپایه در دولت سیزدهم ظرفیت تخلیه و بارگیری در بنادر کشور در سه ماهه امسال با افزایش10 درصدی به بیش از 51 میلیون تن افزایش یافت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، حسن بیک محمدلو روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار کرد: در راستای سیاست دولت برای توسعه اقتصاد دریاپایثه در استان بوشهر نیز توجه به بنادر کوچک به صورت ویژه دنبال می‎شود.
وی بیان کرد: برای این استان همچنین اختصاص سوخت یارانه‌ای برای سوخت سفرهای گردشگری با هدف ارتقاء سفرها برای جام جهانی قطر محقق شده تا از این رویداد جهانی بهره‎برداری لازم صورت گیرد.
بیک محمدلو ادامه داد: برای تحقق موضوع یاد شده شناورهایی در دستور کار است و داوطلبانی نیز از اقصی نقاط جهان شناورهایی برای فعالیت در محور بوشهر- قطر معرفی کردند.
نماینده وزیر راه و شهرسازی در شورای عالی سازمان بنادر نیز گفت: دولت سیزدهم به دنبال استفاده از تمام ظرفیت‎های کشور برای پیشرفت اقتصادی کشور و تعالی ظرفیت‎های موجود است.
مهدی نورایی افزود: در این راستا ایجاد ظرفیت‎‏های جدید در حوزه دریانوردی و اقتصاد ناظر بر این حوزه تمهیدات ویژه‎ای اندیشیده شده است.
وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی نیز بر اساسی وظایفی که دارد مرتب با پیگیری سازمان بنادر استفاده از ظرفیت‎های موجود و توسعه آن است.
نورایی افزود: استان بوشهر نیز در این حوزه با توجه به سابقه تاریخی خود در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور نقش مهم ویژه‎ای دارد که سازمان بنادر با توجه به این جایگاه نگاه ویژه‌ای به توسعه بنادر استان بوشهر معطوف کرده است تا ظرفیت بندر بوشهر به عنوان راس این بنادر به 15 میلیون تن در سال افزایش پیدا کند.
وی اظهار کرد: در همین راستا نشست خوبی نیز به میزبانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر برگزار شد که تصمیم‎های خوبی نیز برای استان بوشهر به دنبال خواهد داشت.
۸ تیر ۱۴۰۱ ۱۴:۵۸
کد خبر : ۵۸,۶۰۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید