flag

شرکت بیش از ۵۰۰ دریانورد در آزمون های دریانوردی غرب هرمزگان

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از شرکت بیش از ۵۰۰ دریانورد در آزمون‌های دریانوردی غرب استان مطابق با استاندارهای آموزشی STCW خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ،"قاسم عسکری نسب اظهارداشت: با فعال شدن مرکز آزمون‌های دریانوردی در سال ۱۴۰۰ در شهرستان‌های بندرلنگه و پارسیان این مرکز پذیرای بیش از ۹۰۰ دریانورد آقا و خانم بوده است.

وی ادامه داد: در راستای تاکید سازمان بنادر و دریانوردی مبنی بر ایجاد بستر مناسب برای ارائه خدمات به دریانوردان و کاهش تردد این قشر از تلاشگران به مرکز استان برای انجام آزمون‌های دریانوردی ۲ آموزشگاه در شهرستان‌های بندرلنگه و پارسیان و یک هنرستان دریایی در غرب هرمزگان فعال می‌باشد.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: مرکز آزمون‌های دریانوردی غرب هرمزگان مطابق با استاندارهای آموزشی STCW برگزار و نسبت به پایش دریانوردان در سمت‌های افسردومی و فرماندهی کشتی‌های زیر ۵۰۰ تن اقدام می‌کند و در آینده‌ای نزدیک نیز متقاضیان دوره‌های موتورخانه و سمت‌های بالاتر نیز در دستور کار قرار دارند.

عسکری نسب اضافه کرد: زمان برگزاری آزمون‌های دریانوردی در سامانه جامع امور دریانوردان به آدرس اینترنتی https://seafarer.pmo.ir/Portal/Home/index درج شده است.

گفتنی است؛ مرکز آزمون‌های دریانوردی در شهرستان‌های بندرلنگه و پارسیان با همکاری معاونت دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان و اداره امتحانات مرکز استان از سال ۱۴۰۰ راه‌اندازی شده است.

چهارشنبه ۱ تیر ۱۴۰۱
11:33
چاپ