تخلیه و بارگیری کالا در بندر جاسک از مرز ۵۳ هزار تن گذشت/رشد ۳۱۶ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر سیریک
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از تخلیه و بارگیری بیش از ۵۳ هزار تن کالا در بندر جاسک در سه ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: در این مدت نیز ۱۲ هزار تن کالا در بندر سیریک تخلیه و بارگیری شده است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان، "حمیدرضا محمدحسینی تختی" با بیان اینکه جاسک به عنوان قلب تجارت مکران به عنوان یک بندر بین المللی در آینده نقش تعیین کننده ای در معادلات و همچنین مبادلات کالایی خواهد داشت، افزود: سرمایه گذاری بنادر و دریانوردی در این بندر، حیاتی و ما بنا به وظایفی که داریم زمینه توسعه بیش از پیش آن را فراهم خواهیم کرد.

به گفته وی، عملیات تخلیه و بارگیری کشتی ها نیز در بندر  جاسک نشان دهنده نقش ویژه آن در مبادلات بین المللی است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان با بیان اینکه جاسک به دلیل فاصله اندک با کشور عمان از اهمیت زیادی برخوردار است.

محمدحسینی در ادامه به عملیات تخلیه و بارگیری در بندر تیاب و سیریک اشاره کرد و گفت: در مدت زمان سه ماهه سال جاری ۱۲ هزار و ۲۹۲  تن عملیات تخلیه و بارگیری در این بندر  به ثبت رسید که رشدی ۳۱۶ درصدی  را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

وی همچنین از رشد ۱۸۶ درصدی عملیات  تخلیه و بارگیری در بندر تیاب خبر داد و گفت: در سه ماه نخست سال جاری ۴ هزار و ۵۹۸ تن کالا در این بندر جابجا شده است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان به حمل و نقل مسافری داخلی از طریق بنادر شهید حقانی و هرمز اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تا پایان خرداد، ۷۶۰ هزار نفر مسافر به وسیله شناورهای مسافری از بندر شهید حقانی جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۰ درصد رشد نشان می دهد.

محمدحسینی با اشاره به جابجایی مسافر از طریق بندر هرمز تصریح کرد: جابجایی مسافر در این بندر با ثبت آمار ۲۹۰ هزار نفری رشد ۱۴۷ درصدی نسبت به سه ماهه نخست سال قبل داشته است.

۱۲ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۳۵
روابط عمومی |
کد خبر : ۵۸,۶۴۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید