وزیر بنادر و کشتیرانی هند وارد تهران شد توسعه فعالیت‌های ترانزیتی اولویت مهم بندر شهید رجایی است/احداث بندر جدید در سواحل منجر به تحول در منطقه شود پایان بیست و یکمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان با امضای ۴ یادداشت تفاهم همکاری/ امضای سندهمکاری دریانوردی بین تهران و اسلام آباد دیدار رستم قاسمی با وزیر دریانوردی پاکستان/ اعلام آمادگی ایران برای انتقال تجربیات در توسعه بنادر تبیین شاخصه‌های عفاف و حجاب در مجتمع بندری امام(ره) آغاز لایه برداری شمال کانال آشوراده خلیج گرگان عملیات موفقیت‌آمیز سبک‌سازی یک فروند کشتی حامل کالای اساسی‌ در بندرامام(ره) جذب ۸۰ میلیارد تومان برای توسعه بندر امیرآباد بازدید معاون اجرایی رییس جمهور از بندر شهید رجایی/ طرح‌های سازمان بنادر و دریانوردی در هرمزگان اثرگذاری ملی و منطقه‌ای دارد/ برنامه کلان دولت سیزدهم حمایت از اقتصاد دریامحور با دیپلماسی منطقه‌ای است مطالعات تفصیلی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل بندر چابهار نهایی شد
بنابر الزامات حاکمیت دریایی کشور توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان انجام شد؛
صدور مجوز تمدید بهره‌برداری از اسکله‌ تخلیه و بارگیری صنایع پتروشیمی
معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از صدور مجوز تمدید بهره‌برداری از اسکله P۷ شرکت ملی صنایع پتروشیمی واقع در بندر ماهشهر پس از انجام تعمیرات اساسی و افزایش ظرفیت آن به ۵۰ هزار تن DWT خبر داد.

معاون مهندسی و عمران اداره کل  بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به لزوم بهسازی و به‌روزرسانی تجهیزات مورد استفاده در بنادر استان خوزستان گفت: در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۱ تولید؛ دانش بنیان و اشتغال‌آفرین و ایفای نقش حاکمیتی دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، مجوز تمدید بهره‌برداری از اسکله P۷ شرکت ملی صنایع پتروشیمی واقع در بندر ماهشهر پس از تعمیرات اساسی و افزایش ظرفیت شناور طرح از ۳۰ هزار تن به ۵۰ هزار تن DWT (وزن بار کشتی) مطابق ضوابط قانونی و الزامات دریایی پس از تأیید کارگروه بازرسی و نظارت بر سواحل استان از سوی سازمان بنادر و دریانوردی به مدت ۲ سال صادر شد.

به گفته معاون مهندسی و عمران اداره کل  بنادر و دریانوردی خوزستان، اسکله P۷ شرکت ملی صنایع پتروشیمی با طول ۲۳۸ و عرض ۱۷ متر و عمق پای اسکله نسبت به تراز CD (تراز مبنا) ۱۱ متر جهت استفاده شناورهای با کاربری مایعات و مشتقات نفتی و فرآورده‌های مرتبط استفاده می‌شود.

بهرامی  درباره تعمیرات صورت گرفته در این اسکله هم عنوان کرد: عملیات تعمیرات اساسی اسکله مزبور شامل: بازسازی تیرهای پیشانی، نصب ۲۱ عدد فندر جدید، اضافه کردن ۳ عدد شمع مایل، تقویت شمع‌ها در ناحیه جزر و مدی، تعمیرات عرشه، اضافه کردن ۱۲ عدد بولارد، تعمیرات سیستم پایپینگ و ... بوده است.

وی در توضیح فنی بیشتر درباره بخش‌های یادشده در اسکله P۷ شرکت ملی صنایع پتروشیمی که تعمیرات آنها صورت گرفته است، یادآور شد: فندرها جهت پهلوگیری کشتی استفاده می‌شوند که به تیر پیشانی اسکله متصل هستند. از شمع مایل هم برای کنترل تغییر مکان جانبی اسکله و افزایش ظرفیت باربری استفاده می‌شود. سیستم پایپینگ و خطوط انتقال نیز جهت انتقال مایعات و فراورده‌های نفتی از مخازن به کشتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

معاون مهندسی و عمران  اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان همچنین یادآور شد: به استناد مصوبات جلسات پانزدهم و بیست و هفتم کارویژه مرز شورای امنیت کشور، کلیه ارگان‌ها و بخش‌ها اعم از دولتی، نظامی، مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی، شهرداری‌ها و خصوصی جهت ساخت و بهره‌برداری از تاسیسات ساحلی و دریایی، ملزم به اخذ مجوز از سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع قانونی صدور مجوزهای ساحلی و دریایی کشور هستند.

۱۲ تیر ۱۴۰۱ ۱۳:۰۶
روابط‌عمومی |
کد خبر : ۵۸,۶۴۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید