تخلیه و بارگیری همزمان 11 فروند شناور در اسکله های بندرامیرآباد / افزایش 10 درصدی عملیات پهلودهی شناورها در سال جاری
مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد از تخلیه و بارگیری همزمان 11 فروند شناور در اسکله های بندرامیرآباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد؛ محمدعلی اصل سعیدی پور با بیان اینکه زنجیره ارزش بنادر به سیستم تجارت و افزایش ترافیک دریایی به عنوان مطلوبِ اهداف بنیادین سازمان بنادر در حوزه های مختلف بندری ، دریایی و سرمایه گذاری بستگی دارد ، تخلیه و بارگیری 11 فروند شناور به طور همزمان در حوضچه های بندرامیرآباد را اقدامی کم نظیر در راستای استفاده از ظرفیت های این بندر در حوزه دریای خزر و رونق مراودات تجاری در کریدور بین المللی شمال جنوب عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه رشد اقتصادی بنادر به طور مداوم با رشد حمل و نقل دریایی رابطه ای مستقیم دارد ، یادآور شد بندرامیرآباد در تلاش است با ارتقاء سطح همکاری با بنادر حوزه CIS ، توسعه ترانزیت و ترانشیپ کانون توجه همکاری های بین المللی واقع شود.

مدیرکل بندرامیرآباد در ادامه گفت در حال حاضر علاوه بر 11 فروند شناور مستقر در حوضچه های این بندر که 4 فروند آن حامل کالاهای اساسی می باشند ، 8 فروند شناور دیگر نیز در لنگرگاه منتظر تکمیل اسناد ، تایید ورود و پهلوگیری در اسکله ها هستند.

سعیدی پور همچنین از افزایش 10 درصدی عملیات پهلودهی شناورها در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت در این مدت به شناورهای ورودی به بندر 868 ساعت در قالب عملیات یدک کشی ، خدمات ارائه شده است.

لازم به ذکر است بندر امیرآباد  با دارا بودن 15 پست اسکله و آبخور 6.5 متر از امکان پهلودهی انواع شناورهای باری به طول 140 متر ، برخوردار می باشد.

 شناور

۱۴ تیر ۱۴۰۱ ۱۹:۰۱
کد خبر : ۵۸,۶۶۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید