flag

بازدید دادستان مرکز استان از بندر امیرآباد

محمد کریمی به همراه جمعی از کارکنان ارشد دادسرای مرکز استان با حضور در بندر امیرآباد از قابلیت ها ، مناطق راهبردی و عملیاتی و یگان حفاظت این بندر بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد؛ محمد علی اصل سعیدی پور مدیرکل بندر در جلسه ای که  پیش از بازدید دادستان مرکز استان که عصر دیروز (۱۴تیر۱۴۰۱) در محل این بندر برگزار شد ، ضمن خیر مقدم به حاضران ، بندر امیرآباد را بزرگترین بندر شمال کشور و دومین بندر تأمین کننده کالاهای اساسی کشور برشمرد و گفت ، سهم ۶۰ درصدی در عملیات تخلیه و بارگیری و ۶۲ درصدی در تخلیه کالاهای اساسی در  میان بنادر شمالی کشور ، بندرامیرآباد را به بندری متمایز و استراتژیک در حوزه دریای خزر تبدیل کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به توسعه زیرساخت‌های این بندر اشاره و میزان اعتبار ایجاد زیرساخت‌های بندرامیرآباد از قبیل تاسیسات ، ابنیه و محوطه سازی را در سال جاری ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد که در تاریخ این بندر بی سابقه می باشد.

مدیرکل بندرامیرآباد همچنین به معرفی مناطق پنج گانه به ویژه زون صنعتی ۱۹۰ هکتاری این بندر اشاره کرد و چالشهای مهم سرمایه‌گذاری در این منطقه را به سمع و نظر بازدیدکنندگان رساند.

سعیدی پور در پایان به رشد ۱۶ درصدی صادرات بندر امیرآباد در سال جاری اشاره و با بیان اینکه توسعه ترانزیت و صادرات کالاهای کانتینری یخچالی یکی از برنامه‌های راهبردی این بندر می باشد ، ابراز امیدواری کرد با دارا بودن ترمینال کانتیری با 96 پلاگ جهت بهره برداری و وضع مشوق های صادراتی شاهد رونق این بخش از حمل و نقل در بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر باشیم.

دادستانی

دادستانی

دادستانی

سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
18:38
چاپ