وزیر بنادر و کشتیرانی هند وارد تهران شد توسعه فعالیت‌های ترانزیتی اولویت مهم بندر شهید رجایی است/احداث بندر جدید در سواحل منجر به تحول در منطقه شود پایان بیست و یکمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان با امضای ۴ یادداشت تفاهم همکاری/ امضای سندهمکاری دریانوردی بین تهران و اسلام آباد دیدار رستم قاسمی با وزیر دریانوردی پاکستان/ اعلام آمادگی ایران برای انتقال تجربیات در توسعه بنادر تبیین شاخصه‌های عفاف و حجاب در مجتمع بندری امام(ره) آغاز لایه برداری شمال کانال آشوراده خلیج گرگان عملیات موفقیت‌آمیز سبک‌سازی یک فروند کشتی حامل کالای اساسی‌ در بندرامام(ره) جذب ۸۰ میلیارد تومان برای توسعه بندر امیرآباد بازدید معاون اجرایی رییس جمهور از بندر شهید رجایی/ طرح‌های سازمان بنادر و دریانوردی در هرمزگان اثرگذاری ملی و منطقه‌ای دارد/ برنامه کلان دولت سیزدهم حمایت از اقتصاد دریامحور با دیپلماسی منطقه‌ای است مطالعات تفصیلی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل بندر چابهار نهایی شد
محمد شکیبی نسب، مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر،سازمان بنادر و دریانوردی
با تصویب هیات عامل سازمان بنادر و‌ دریانوردی، طرح جامع بندر ریگ در سه بازه زمانی ۵ ساله اجرا خواهد شد و با اتمام این پروژه، اقتصاد بوشهر رونق بیشتری خواهد گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد شکیبی نسب؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر، گفت: بندر ریگ به عنوان یکی از بنادر کوچک و با اهمیت استان بوشهر مورد توجه ویژه سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است که در همین راستا طرح جامع آن نیز به تصویب رسیده است.
وی بیان کرد: در قالب طرح جامع برنامه های متنوعی برای توسعه بندر ریگ پیش بینی شده که این برنامه ها در سه بازه زمانی ۵ ساله اجرا خواهد شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر ادامه داد: یکی از این برنامه ها افزایش عمق کانال دسترسی بندر ریگ با هدف فراهم سازی شرایط برای تردد موتور لنج‌های ۱۶۰ تنی چوبی و فایبر گلاس (۲۰۰ تن در شرایط مد) است.
وی افزود: در اجراء عملیات لایروبی کانال دسترسی بندر ریگ پیش‌بینی‌شده عمق این کانال تا عمق ۳ متر افزایش پیدا کند. 
شکیب نسب ادامه داد: عمده هدف این پروژه ها فراهم سازی شرایط برای تجارت منطقه ای برای بندرنشینان و همچنین ایجاد اشتغال پایدار برای آنان است.
وی با بیان اینکه در سایر بنادر بوشهر طرح جامع آنها در دستور کار قرار گرفته و برخی نیز مصوب شده است، گفت: در قالب طرح جامع برنامه های توسعه ای و راهبردی در سطح بنادر کوچک و بزرگ عملیاتی خواهد شد که تحقق این مهم نویدبخش رونق دوچندان اقتصادی بوشهر است.

بهاری اینم بیاد انتهای مطلب شکیبی نسب//////// همون خبر بازدید

 

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در مورد پایانه مسافری بوشهر، گفت: بخش دریایی پایانی مسافربری بوشهر تا پایان مردادماه و بخش خشکی آن تا پایان مهرماه مورد بهره برداری کار خواهد گرفت.

 شکیبی نسب افزود: این پروژه در ماه‌های آینده میزبان مسافران جام جهانی قطر خواهد بود که به واسطه این رویداد مهم و بین المللی سعی بر این است پروژه پایانه مسافربری هر چه زودتر مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

۱۵ تیر ۱۴۰۱ ۱۳:۰۸
کد خبر : ۵۸,۷۰۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید