مدیر کل اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی:
تاکید دولت سیزدهم بر اقتصاد دریامحور با ارتقاء ترانزیت کالاست
مدیر کل اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی پس بازدید 2 روزه از پروژه های سرمایه گذاری دو بندر آستارا و انزلی و دیدار با تجار و سرمایه گذاران در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: تاکید دولت سیزدهم بر اقتصاد دریامحور و ارتقاء ترانزیت کالا در بنادر استان گیلان است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، حسین یداللهی با بیان اینکه تاکید دولت سیزدهم بر اقتصاد دریامحور با ارتقاء ترانزیت کالاست، اظهار داشت : در گذشته بخش عمده باری که از بنادر استان گیلان جابجا می شد وارداتی بود که دولت سیزدهم تلاش کرد اقتصاد دریا محور را با تاکید بر ترانزیت ارتقاء ببخشد. 
وی با اشاره کوشش های صورت گرفته اداره کل و سازمان بنادر و دریانوردی جهت هدایت سرمایه گذاران در بخش اقتصاد دریامحور افزود: دولت سیزدهم تدابیرلازم را برای توسعه ترانزیت و همچنین تاثیر سرمایه گذاری در بنادر و دریانوردی بعنوان یکی از اهرم های مهم توسعه اقتصادی اتخاذ کرده و توسعه اقتصاد دریا محور را نیز در برنامه دارد که ضروری است بازدید هایی از این پروژه ها بصورت میدانی انجام شود .  
مدیر کل اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی نشست هایی را بصورت مستقیم با دست اندرکاران و سرمایه گذاران برگزار کرد و از این منظر با همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و ستاد سازمان بنادر و دریانوردی موضوعات و مشکلات مورد بررسی قرار گرفت . 
یداللهی تصریح کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در نظر در راستای سیاست های عالی دولت بدنبال حل موانع پیش روی شرکت های سرمایه گذار است تا این مشکلات را به حداقل برساند . 
وی ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی از سال 94 فرآیندی مبنی بر جذب سرمایه گذار را تدوین کرد که پس از گذشت هفت سال ضرورت تسهیل در جذب سرمایه گذار و بازنگری در سیاستهای دولت در این زمینه احساس می شود. 
مدیر کل اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به برنامه ها و سیاست های سرمایه گذاری سازمان، اذعان داشت: با برگزاری بالغ بر 2 هزار نفر ساعت جلسه روند سرمایه گذاری را با هدف توسعه و تسهیل سرمایه گذاری دریامحور مورد بازنگری قرار دادیم و در ایام آتی شاهد اجرای آن خواهیم بود.

گفتنی است، مدیر کل اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه از بنادر انزلی و آستارا بازدید نمود و با سرمایه گذاران این بنادر به صورت جداگانه و تخصصی برای رفع موانع و تهسیل در سرمایه گذاری از زیرساخت ها و پروژه های سرمایه گذاری دیدار کرد.

۱۵ تیر ۱۴۰۱ ۱۸:۱۹
کد خبر : ۵۸,۷۱۶
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید