ضروت حمایت ویژه دولت و مجلس از مقوله دریا/ اقتصاد دریایی، گره گشای اقتصاد کشور است/ روی ایجاد بندر راهبردی جاسک تمرکز کنیم توسعه دریانوردی می‌تواند اقتصاد ایران را به ثبات برساند/ نیروی متخصص و نوسازی ناوگان ۲ عامل اصلی توسعه دریانوردی کشور/ دریانوردی زودبازده‌ترین مسیر سرمایه گذاری در اقتصاد دنیا است نگرش نهادها و سازمان‌ها باید از اقتصاد زمینی به اقتصاد دریامحور تغییر کند/ سیاست جدی مجلس برای پررنگ کردن نقش دریا در برنامه هفتم و بودجه ۱۴۰۲ 20 میلیارد دلار طی 4 سال در پروژه‌های ریلی و بندری سرمایه گذاری می شود/ سیاست راهبردی وزرات راه برای استفاده از ظرفیت ترانزیتی و لجستیکی کشور صنعت دریایی کشور، هرگز، حرکت رو به عقب نداشته است/ برنامه‌ریزی برای به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدید در لجستیک و هوشمندسازی بنادر وضعیت دریایی کشور با قانون مدیریت خدمات کشوری منجمد شده است/ مشکل نیروی انسانی حوزه دریایی در برنامه هفتم توسعه و قانون بودجه 1402 حل شود/ سازمان بنادر به عنوان محور دریایی باید اختیار عمل داشته باشد با حضور وزیر راه و شهرسازی از دریاییان نمونه کشور قدردانی شد/ اسامی 42 دریایی نمونه در سال 1401 اقتدار آینده کشورها به مدیریت دریا، بستگی دارد/ امنیت غذایی به امنیت دریا گره خورده است یک افسر ارشد دریایی کشور : دریانوردی؛ شغلی مقدس، سخت و مظلومانه است/ توسعه ناوگان حمل‌ و نقل دریایی، موقعیت دریانوردی کشور را ارتقاء می‌بخشد تخلیه و بارگیری 23 میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر امام (ره) / افزایش 65 درصدی ترانزیت خارجی، 57 درصدی ترانشیپ و 27 درصدی کابوتاژ در بندر امام خمینی طی بازه زمانی شش ماهه
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در حاشیه بازدید از بندر امام خمینی(ره) عنوان کرد:
بهره برداری پروژه‌های بندر امام خمینی(ره) به ارزش 20 هزار میلیارد ریال همزمان در هفته دولت
علی اکبر صفایی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در حاشیه بازدید از مجتمع بندری امام خمینی(ره) با اشاره به احداث پروژه های سرمایه‌‌گذاری در این مجتمع بزرگ تجاری با هدف ایجاد رونق اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی پایدار گفت: پروژه‌های سرمایه‌گذاری مناسبی در بندر امام خمینی(ره) تعریف شده که مجموع ارزش ریالی آنها 20 هزار میلیارد ریال است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، علی اکبر صفایی چهارشنبه ١۵ تیرماه در حاشیه بازدید از مجتمع بندری امام خمینی(ره)، اظهارداشت: با هماهنگی صورت گرفته از سوی وزیر راه و شهرسازی به عنوان رئیس ستاد اربعین، زیرساخت‌های بخش مسافری بنادر آبادان و خرمشهر تکمیل شده اند و در اربعین امسال فعالیت مستمری دارند.
وی ادامه داد: این بنادر از سالن های مسافربری مجهزی برخوردارند که می توانند تردد زائران اربعین حسینی برای اعزام به عتبات را تسهیل کند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: در همین راستا، از وزرات امور خارجه کشورمان، خواسته شده تا به واسطه پیگیری های دیپلماتیک، هماهنگی های لازم در بنادر کشور عراق به منظور پذیرش زائران نیز فراهم شود.
 
بهره برداری پروژه های بندر امام خمینی(ره) به ارزش 20 هزار میلیارد ریال همزمان در هفته دولت 
صفایی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به اقدامات صورت گرفته در بنادر استان خوزستان با هدف ایجاد رونق اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی پایدار اشاره کرد و گفت: پروژه های سرمایه گذاری مناسبی در بندر امام خمینی (ره) تعریف شده که مجموع ارزش ریالی آنها 20 هزار میلیارد ریال است.
وی افزود: این پروژه‌ها همزمان با هفته دولت به بهره برداری می‌رسد که از شاخص ترین آنها می توان به طرح تولید روغن در بندر امام خمینی (ره) اشاره کرد که نیاز بازار داخل را تامین می‌کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: بعد از بهره برداری از این پروژه ها، 2 هزار پروژه عمرانی و سرمایه گذاری دیگر در منطقه ویژه اقتصادی بندری امام خمینی (ره) کلنگ زنی می‌شود.
 
12 میلیون تن فعالیت کار بنادر خوزستان از ابتدای امسال
صفایی همچنین به 12 میلیون تن فعالیت کار بنادر استان خوزستان از ابتدای امسال تاکنون اشاره کرد و گفت: این میزان فعالیت کار نسبت به پارسال رشد داشته که 4.3 میلیون تن از این میزان مربوط به بخش ترخیص کالاهای اساسی است. 
وی اضافه کرد: در حال حاضر 13 فروند  کشتی در لنگرگاه و 9 فروند کشتی در اسکله بنادر استان موجود است و علاوه براین نیز 2.7 میلیون تن در بنادر خوزستان وجود دارد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی یادآورشد: در راستای تامین نیاز کشور به کالاهای اساسی، فعالیت بنادر استان خوزستان از رشد قابل توجهی نسبت به گذشته برخوردار هستند.
 
بنادر خوزستان در حال تجهیز
صفایی در بخش دیگیری از این گفت‌وگو به بازدیدهای میدانی انجام شده از بنادر خرمشهر، آبادان، امام خمینی (ره)، چوئبده و شادگان اشاره کرد و گفت: در اروندکنار پروژه های خوبی تعریف شده که عملیات اجرایی آنها فعال است که مهمترین آن پروژه اسکله این بندر است.
به گفته وی، تسریع در محوطه‌سازی این بندر ضروری است تا مسیرهای دسترسی های به آن ساماندهی شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی بر ضرورت رفع مشکلات مربوط به بندر چوئبده تاکید کرد و گفت: به منظور پیشرفت هرچه بیشتر پروژه مربوط به لایروبی این بندر، تصمیم گیری های لازم انجام شده است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به وضعیت مطلوب بندر شادگان اشاره کرد و گفت: موضوع برق‌کشی به این بندر پروژه بسیار مهمی محسوب می شود که بین 700 تا 800 میلیارد ریال برای آن اعتبار اختصاص داده شده است و در ایام هفته دولت به بهره برداری می رسد.
صفایی به موضوعات مربوط به تردد مسافران دریایی ویژه بنادر آبادان و خرمشهر اشاره کرد و افزود: برای توسعه فعالیت‌های گردشگری این بنادر نیز تصمیم گیری های لازم انجام شده است.
۱۵ تیر ۱۴۰۱ ۲۲:۵۸
روابط‌عمومی |
کد خبر : ۵۸,۷۲۴
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید