با حضور وزیر راه و شهرسازی از دریاییان نمونه کشور قدردانی شد/ اسامی 42 دریایی نمونه در سال 1401 اقتدار آینده کشورها به مدیریت دریا، بستگی دارد/ امنیت غذایی به امنیت دریا گره خورده است ضروت حمایت ویژه دولت و مجلس از مقوله دریا/ اقتصاد دریایی، گره گشای اقتصاد کشور است/ روی ایجاد بندر راهبردی جاسک تمرکز کنیم توسعه دریانوردی می‌تواند اقتصاد ایران را به ثبات برساند/ نیروی متخصص و نوسازی ناوگان ۲ عامل اصلی توسعه دریانوردی کشور/ دریانوردی زودبازده‌ترین مسیر سرمایه گذاری در اقتصاد دنیا است یک افسر ارشد دریایی کشور : دریانوردی؛ شغلی مقدس، سخت و مظلومانه است/ توسعه ناوگان حمل‌ و نقل دریایی، موقعیت دریانوردی کشور را ارتقاء می‌بخشد تخلیه و بارگیری 23 میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر امام (ره) / افزایش 65 درصدی ترانزیت خارجی، 57 درصدی ترانشیپ و 27 درصدی کابوتاژ در بندر امام خمینی طی بازه زمانی شش ماهه دیدار نماینده سازمان بنادر و دریانوردی در سازمان بین المللی دریانوردی با دبیرکل آیمو/ قدردانی ایران از حمایت های کی­ تاک لیم از دریانوردان در دوران کرونا پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت روز جهانی دریانوردی تخلیه و بارگیری 105 میلیون تن انواع کالا در بنادر کشور طی شش ماه گذشته/ جذب 33 هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در نیمه سال جاری/ ساخت 10 بندر کوچک برای رونق اقتصاد محلی و مردم ساحل نشین/ افزایش فارغ ­التحصیلان حرفه دریانوردی در دستورکار/ بازیافت و اسکراپ شناورها برای به حداقل رساندن صدمه به محیط زیست نظام مند می شود پشتیبانی وزارت راه از گردشگران جام جهانی در قطر/ اخذ مجوز سوخت یارانه ای برای شناورهای تفریحی و گردشگری دریایی/ هرمزگان ؛ پایلوت توسعه متوازن گردشگری دریایی در کشور/ پایانه های گردشگری شهید حقانی، نخل ناخدا و جزیره هرمز تجهیز می شود
رئیس اداره اچ.اس.ایی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اقدامات این حوزه را تشریح کرد.
تشریح اقدامات اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در حوزه اچ‌.اس.ایی
رئیس اداره اچ.اس.ایی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اقدامات این حوزه را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، نرگس علیپور در تشریح اقدامات انجام شده اظهار کرد: ممیزی خارجی سیستم مدیریت یکپارچه ( در راستای سلامت، ایمنی، محیط زیست و کیفیت فعالیت‌ها) ، شروع فاز اول سیستم مدیریت اچ.اس. ایی در بنادر تابعه، ادامه برنامه نظم و انضباط کارگاهی در بنادر تابعه با رویکرد مدیریت پسماند از جمله اقدامات اداره اچ.اس.ایی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر است.

وی بیان کرد: تهیه بانک اطلاعات مدون عوامل زیان آور محیط کار و بررسی شاخص‌‎های سلامت برای کارکنان اداره کل و شرکت‌های فعال در بندر از دیگر اقدامات انجام شده است.

علیپور ادامه داد: آغاز فاز 2 ارزیابی ریسک از دیگر اقدامات اداره  اچ.اس.ایی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر است که در فاز نخست نیز نسبت به شناسایی ریسک های ایمنی و بهداشت و جنبه های زیست محیطی در سال 1400 اقدام شده است.

وی افزود: در فاز ارزیابی که از ابتدای سال جاری آغاز شد، مقرر شده در قالب چهار متدولوژی ارزیابی ریسک های ایمنی و بهداشت تجهیزات استراتژیک بندری انجام شود که دوره های آموزشی آن نیز با استفاده از مشاوران سازمان در 32 ساعت برگزار شده است.

علیپور ادامه داد: این فرایند در بنادر کشور به بخش خصوصی واگذار شده ولی بوشهر جزو بنادری است که فعالیت های ارزیابی ریسک های ایمنی و بهداشت تجهیزات استراتژیک بندری توسط خود کارشناسان اداره کل انجام می شود.

وی گفت: در حوزه مدیریت پسماند نیز تفکیک از مبدا آغاز شده و گواهینامه ها اخذ و اطلاعات مدون آن بررسی شده که از هفته آینده با حضور مشاور برنامه های آن عملیاتی می شود.

علیپور افزود: در این زمینه پیمانکار مربوط به شرکت کیلینزی نرم افزاری جامع دارد که در استفاده از آن مشخص می کند با اجرا تفکیک از مبدا پسماند چه میزان دستاورد حاصل شده است.

وی ادامه داد: در حوزه پیشگیری نیز در همراهی با دانشگاه علوم پزشکی برای تهیه و تزریق واکسن کرونا برای دریانوردان و کنترل پایانه مسافری بویژه در ایام پرتردد مانند عید اقدام شده است.

علیپور اظهار کرد: در صورت ابتلا کارکنان به کرونا نیز پشتیبانی لازم از آنها و در راستای مسئولیت اجتماعی حتی حوادث منجر به خسارات جانی طرف های ذینفع همجوار بندر نیز حتی الامکان خدمات رسانی می شوند.
علیپور با اشاره به اقدامات حوزه پدافند غیرعامل اظهار کرد: در این حوزه فاز نخست و دوم طرح تفصیلی مدیریت پدافندغیرعامل تایید شده و اکنون مراحل تدوین نهایی فازهای سه، چهار و پنج در حال انجام است.
وی گفت: این طرح در هفت فصل و برای بندر بوشهر و پنج بندر تابعه انجام می شود که امید است منجر به اقدامات اثربخش در استان در حوزه های پدافندغیرعامل و مدیریت بحران شود.

علیپور افزود: در این طرح به عنوانی طرح متمایز از سایر بنادر موضوعات اچ.اس.ایی نیز دیده شده است که انتظار می رود دستاوردهای ارزشمند آن برای سالیان آینده به نحو مطلوبی رقم بخورد.
۱۱ اَمرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۲۷
کد خبر : ۵۹,۰۳۹
اخبار مرتبط
اخبار مرتبط
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید