وزیر بنادر و کشتیرانی هند وارد تهران شد توسعه فعالیت‌های ترانزیتی اولویت مهم بندر شهید رجایی است/احداث بندر جدید در سواحل منجر به تحول در منطقه شود پایان بیست و یکمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان با امضای ۴ یادداشت تفاهم همکاری/ امضای سندهمکاری دریانوردی بین تهران و اسلام آباد دیدار رستم قاسمی با وزیر دریانوردی پاکستان/ اعلام آمادگی ایران برای انتقال تجربیات در توسعه بنادر تبیین شاخصه‌های عفاف و حجاب در مجتمع بندری امام(ره) آغاز لایه برداری شمال کانال آشوراده خلیج گرگان عملیات موفقیت‌آمیز سبک‌سازی یک فروند کشتی حامل کالای اساسی‌ در بندرامام(ره) جذب ۸۰ میلیارد تومان برای توسعه بندر امیرآباد بازدید معاون اجرایی رییس جمهور از بندر شهید رجایی/ طرح‌های سازمان بنادر و دریانوردی در هرمزگان اثرگذاری ملی و منطقه‌ای دارد/ برنامه کلان دولت سیزدهم حمایت از اقتصاد دریامحور با دیپلماسی منطقه‌ای است مطالعات تفصیلی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل بندر چابهار نهایی شد
دیدار مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران با مدیر کل و ایثارگران اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان
مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و ایثارگران این اداره کل دیدار کرد.
 
 
به گزارش پایگاه اطلاع  رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،
 حمید مردانیان در دیدار با ایثارگران اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به جایگاه والای ایثارگران اظهار داشت: امنیت و آرامش امروز کشور مرهون خون شهدا و فداکاری ایثارگران هستیم.
وی افزود: شهید قاسم سلیمانی نمونه و مصداقی بر این موضوع است که با خلوص نیت موجب تسخیر قلوب گشت و همه ما باید وی را سرلوحه خود قرار دهیم.
مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران با تقدیر از مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در راستای پیگیری و اهمیت بر جایگاه ایثارگران این اداره کل تصریح کرد: کارگروه ایثارگران سازمان های تابعه وزارت راه و شهرسازی در استان گیلان باید تشکیل و شروع به کار کند.
حسین یونسی؛ مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت حمل و نقل دریایی در جهان عنوان کرد: با توجه به مزیت هایی که حمل و نقل دریایی دارا می باشد، بیش از ۸۰ درصد تبادلات تجاری کشور و جهان از طریق دریا صورت می گیرد.
وی ادامه داد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان دارای دو بندر تجاری در انزلی و آستارا و یک بندر مسافری دریایی در دست ساخت در چمخاله می باشد که بندرانزلی به عنوان پر سابقه ترین بندر حاشیه دریای خزر و کشور است.
یونسی با اشاره به فعال گشتن کریدور شمال - جنوب تاثیر آن بر بنادر تجاری شمال کشور خاطرنشان کرد: مبحث ترانزیت در این کریدور موجب اشتغال آفرینی و رونق اقتصادی خواهد شد و در همین راستا کارگروهی تشکیل شده تا برنامه ریزی مناسب صورت بپذیرد و زیرساخت لازم آماده گردد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان ایجاد کشتی سازی در بندرانزلی را بسیار مفید و ضروری دانست و گفت: با ایجاد و ساخت این طرح علاوه بر اشتغال زایی همچنین ارز آوری برای کشور، دارای ناوگانی نو و چابک خواهیم شد.
درخواست پیگیری تبدیل وضعیت
وی در مورد وضعیت ایثارگران اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان اذعان داشت: این اداره کل دارای ۱۰۰ ایثارگر بوده که شامل ۲ کارمند شهید، ۱۳ فرزند شهید و همچنین ۷۵ آزاده، جانباز، رزمنده و خانواده شهید بوده است.
یونسی با بیان اینکه اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان نیازمند توجه و نگاه ویژه ای برای ایثارگران این اداره کل است، عنوان کرد: این عزیزان سرمایه های این نظام هستند.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در پایان خواستار پیگیری تبدیل وضعیت آنان شد.
۱۳ اَمرداد ۱۴۰۱ ۲۰:۰۵
کد خبر : ۵۹,۰۷۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید