با حضور وزیر راه و شهرسازی از دریاییان نمونه کشور قدردانی شد/ اسامی 42 دریایی نمونه در سال 1401 اقتدار آینده کشورها به مدیریت دریا، بستگی دارد/ امنیت غذایی به امنیت دریا گره خورده است ضروت حمایت ویژه دولت و مجلس از مقوله دریا/ اقتصاد دریایی، گره گشای اقتصاد کشور است/ روی ایجاد بندر راهبردی جاسک تمرکز کنیم توسعه دریانوردی می‌تواند اقتصاد ایران را به ثبات برساند/ نیروی متخصص و نوسازی ناوگان ۲ عامل اصلی توسعه دریانوردی کشور/ دریانوردی زودبازده‌ترین مسیر سرمایه گذاری در اقتصاد دنیا است یک افسر ارشد دریایی کشور : دریانوردی؛ شغلی مقدس، سخت و مظلومانه است/ توسعه ناوگان حمل‌ و نقل دریایی، موقعیت دریانوردی کشور را ارتقاء می‌بخشد تخلیه و بارگیری 23 میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر امام (ره) / افزایش 65 درصدی ترانزیت خارجی، 57 درصدی ترانشیپ و 27 درصدی کابوتاژ در بندر امام خمینی طی بازه زمانی شش ماهه دیدار نماینده سازمان بنادر و دریانوردی در سازمان بین المللی دریانوردی با دبیرکل آیمو/ قدردانی ایران از حمایت های کی­ تاک لیم از دریانوردان در دوران کرونا پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت روز جهانی دریانوردی تخلیه و بارگیری 105 میلیون تن انواع کالا در بنادر کشور طی شش ماه گذشته/ جذب 33 هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در نیمه سال جاری/ ساخت 10 بندر کوچک برای رونق اقتصاد محلی و مردم ساحل نشین/ افزایش فارغ ­التحصیلان حرفه دریانوردی در دستورکار/ بازیافت و اسکراپ شناورها برای به حداقل رساندن صدمه به محیط زیست نظام مند می شود پشتیبانی وزارت راه از گردشگران جام جهانی در قطر/ اخذ مجوز سوخت یارانه ای برای شناورهای تفریحی و گردشگری دریایی/ هرمزگان ؛ پایلوت توسعه متوازن گردشگری دریایی در کشور/ پایانه های گردشگری شهید حقانی، نخل ناخدا و جزیره هرمز تجهیز می شود
آیین تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با حضور عضو هیات عامل و معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی، معاون سیاسی استانداری هرمزگان، مدیران عضو شورای حمل و نقل و اعضای جامعه دریایی و بندری این استان در بندر شهید رجایی برگزار شد.
تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان برگزار شد/ضرورت هم افزایی ارگانهای دریایی در بزرگترین استان ساحلی ایران/ بسترسازی برای گسترش زیربناهای بندرگاهی و پسکرانه‌ای
آیین تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با حضور عضو هیات عامل و معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی، معاون سیاسی استانداری هرمزگان، مدیران عضو شورای حمل و نقل و اعضای جامعه دریایی و بندری این استان در بندر شهید رجایی برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ، احسان کامرانی معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان در سخنان از مدیرکل سابق بنادر و دریانوردی هرمزگان به عنوان مدیری با اخلاق و توانمند یاد کرد که در راستای جامعه بندری و دریایی، تلاش‌های زیادی از خود به یادگار گذاشته است.  
وی با اشاره به نقش سازمان بنادر در حوزه اقتصادی داخلی و بین‌المللی گفت: نقشی که این سازمان توسعه گر در مجامع بین‌المللی دارد، برکسی پوشیده نیست.
کامرانی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی نقش مهمی در تمامی حوزه‌ها اعم از بازرگانی و اقتصاد در یاپایه، حمل و نقل، تجارت دریا، حقوق دریایی، امنیت اقتصاد و دیپلماسی داخلی دارد، تصریح کرد: اگر به مسائل دریایی خوب توجه شود، می توان درآمدی چندین برابر وضعیت کنونی برای کشور حاصل شود؛ تحقق این امر مهم، مستلزم توسعه ساختار سازمانی، ارتقاء جایگاه بنادر استان هرمزگان، همگرایی بین بخشی تمامی ارگان‌های مرتبط دریایی و استفاده از توان بخش خصوصی است. 
معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان خواستار تعامل و هم افزایی ادارات و ارگانهای دریایی استان و همچنین تسریع در عملیاتی شدن طرح های بزرگ و مهم بنادر و دریانوردی استان شد.
بسترسازی برای گسترش زیربناهای بندرگاهی و پسکرانه‌ای 
حسین عباس نژاد؛ مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی استان هرمزگان نیز در این مراسم، یکی از برنامه‌های مهم بنادر و دریانوردی در استان هرمزگان را بهبود شرایط معیشتی مردم و ساحل نشینان با همگرایی حداکثری با جامعه محلی هرمزگان و توسعه بنادر کوچک و کمتر توسعه یافته در راستای تاکید مقام معظم رهبری، عنوان کرد.
وی ادامه داد: این کار باید به شکلی دنبال شود که اثرات آن در زندگی مردم استان به صورت مشخص در استان و همچنین در سطح ملی کاملا مشهود باشد. 
مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: به رغم کاستی ها، سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع ملی دریایی و بندری کشور، در سال‌های اخیر به خصوص تمام تلاش خود را به کار گرفته که نقش حاکمیتی خود را در حوزه قانونی و نظارتی به نحو احسن انجام دهد. 
عباس‌نژاد افزود: استان هرمزگان به دلیل برخورداری از بیش‌ترین سواحل و بنادر، مسائل زیست محیطی، توسعه اقتصادی و بنادر آن برای سازمان بنادر و دریانوردی بسیار مهم و حائز اهمیت است.
وی از دیگر برنامه‌های خود به بسترسازی برای گسترش زیربناهای بندرگاهی و پسکرانه‌ای و تکمیل زیرساخت‌ها برای ایجاد اشتغال پایدار را از دیگر برنامه‌های جدی در اداره کل بنادر و دریانوردی، آموزش و تامین نیروی انسانی متخصص از جمله دریانوردان بومی و بهره‌گیری از تجربه و تخصص جوانان بومی هرمزگان، توسعه بنادر هرمز، حقانی و نخل ناخدا در راستای تاکید مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد دریامحور را به عنوان بخشی دیگری از برنامه های خود برشمرد. 
مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی هرمزگان، آمایش تجهیرات دریایی و به روزرسانی تجهیزات دریایی و بندری را در توسعه اقتصادی را ضروری دانست و خواستار همراهی و مشارکت تمامی مدیران ارگان ها و نهادهای مرتبط در این بخش‌ دریایی استان شد. 
تامین معیشت ساحل نشینان در گروی فعال‌سازی بنادر کوچک
 
بنا بر این گزارش، " علیرضا محمدی کرجی ران" مدیرکل سابق بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز در ابتدای این مراسم در گزارشی با اشاره به سهم 46 درصدی بنادر این استان در حوزه تخلیه و بارگیری کالاها و همچنین سهم 56 درصدی هرمزگان در تجارت نفتی کشور گفت: بیش از 80 درصد ترانزیت کالا نیز در استان هرمزگان صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به نقش منطقه‌ای سازمان بنادر در ترانزیت، توسعه فعالیت‌ها و اقتصاد دریا محور، ایجاد اشتغال و تامین معیشت مردم استان به ویژه ساحل نشینان را در گروی فعال‌سازی بنادرکوچک به عنوان تکیه‌گاه اقتصادی در این استان دانست. 
کرجی ران با بیان اینکه بخش قابل توجهی از اشتغال در سواحل و رونق اقتصادی این مناطق از طریق بنادر کوچک محقق می‌شود، گفت: برای تقویت بنادر کوچک نیز نیازمند طرح‌های جامع هستیم.
محمدی کرجی‌ران در این رابطه به طرح جامع بنادر بازرگانی در راستای توسعه آتی بنادر و پیش‌بینی رشد اقتصادی اشاره کرد و افزود: مطالعات طرح جامع بنادر شهید رجایی، بندرلنگه، شهید باهنر، کندالو و هنگام، جاسک، سیریک، شیوء و هرمز نمونه‌هایی از این طرح جامع هستند. 
وی، انجام انبارگردانی 56 محوطه عملیاتی کانتینری، افزایش مشارکت بخش خصوصی در سرمایه گذاری، امضای شش تفاهم نامه سرمایه گذاری، اتمام نوسازی پنج باب انبار، تکمیل ساختمان مرجع دریایی بندرشهید رجایی و احداث برج کنترل ترافیک دریایی این بندر را بخشی از طرح‌های انجام شده طی دوساله اخیر عنوان کرد.
۱۸ اَمرداد ۱۴۰۱ ۱۸:۵۶
کد خبر : ۵۹,۱۰۹
اخبار مرتبط
اخبار مرتبط
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید