ضروت حمایت ویژه دولت و مجلس از مقوله دریا/ اقتصاد دریایی، گره گشای اقتصاد کشور است/ روی ایجاد بندر راهبردی جاسک تمرکز کنیم توسعه دریانوردی می‌تواند اقتصاد ایران را به ثبات برساند/ نیروی متخصص و نوسازی ناوگان ۲ عامل اصلی توسعه دریانوردی کشور/ دریانوردی زودبازده‌ترین مسیر سرمایه گذاری در اقتصاد دنیا است نگرش نهادها و سازمان‌ها باید از اقتصاد زمینی به اقتصاد دریامحور تغییر کند/ سیاست جدی مجلس برای پررنگ کردن نقش دریا در برنامه هفتم و بودجه ۱۴۰۲ 20 میلیارد دلار طی 4 سال در پروژه‌های ریلی و بندری سرمایه گذاری می شود/ سیاست راهبردی وزرات راه برای استفاده از ظرفیت ترانزیتی و لجستیکی کشور صنعت دریایی کشور، هرگز، حرکت رو به عقب نداشته است/ برنامه‌ریزی برای به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدید در لجستیک و هوشمندسازی بنادر وضعیت دریایی کشور با قانون مدیریت خدمات کشوری منجمد شده است/ مشکل نیروی انسانی حوزه دریایی در برنامه هفتم توسعه و قانون بودجه 1402 حل شود/ سازمان بنادر به عنوان محور دریایی باید اختیار عمل داشته باشد با حضور وزیر راه و شهرسازی از دریاییان نمونه کشور قدردانی شد/ اسامی 42 دریایی نمونه در سال 1401 اقتدار آینده کشورها به مدیریت دریا، بستگی دارد/ امنیت غذایی به امنیت دریا گره خورده است یک افسر ارشد دریایی کشور : دریانوردی؛ شغلی مقدس، سخت و مظلومانه است/ توسعه ناوگان حمل‌ و نقل دریایی، موقعیت دریانوردی کشور را ارتقاء می‌بخشد تخلیه و بارگیری 23 میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر امام (ره) / افزایش 65 درصدی ترانزیت خارجی، 57 درصدی ترانشیپ و 27 درصدی کابوتاژ در بندر امام خمینی طی بازه زمانی شش ماهه
محمد شکیبی نسب،مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر،سازمان بنادر و دریانوردی
مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر اعلام کرد: در چهار ماهه امسال میزان تخلیه و بارگیری در بنادر استان بوشهر به بیش از 19 میلیون تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش نزدیک به 20 درصدی را نشان می‎دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد شکیبی نسب با اشاره به افزایش 2 برابری صادرات از بندر بوشهر اظهار کرد: در چهار ماهه امسال میزان تخلیه و بارگیری در این بندر به طور متوسط افزایش 66 درصدی داشته است.
 
وی بیان کرد: در مدت یاد شده میزان تخلیه کانتینر در بندر بوشهر 14 هزار و 149 TEU و میزان بارگیری هفت هزار و 72 TEU  کانتینر گزارش شده است.
 
شکیبی نسب ادامه داد: در چهار ماهه سال جاری حجم تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی در بندر بوشهر 839 هزارو 54 تن به ثبت رسیده است که از این میزان 585 هزار و 344 تن کالای غیر نفتی بارگیری و 254 هزار و 610 تن نیز تخلیه شده است.
 
شکیبی نسب ادامه داد: در مدت یا شده در شاخص کالای نفتی نیز 523  هزار و 160 تن تخلیه و بارگیری در بندر بوشهر انجام شده  که از این میزان 348 هزار و 109 تن مربوط به تخلیه و مابقی نیز مربوط به بارگیری است.
 
وی اظهار کرد: در شاخص کالاهای نفتی و غیرنفتی در بندر بوشهر در مجموع یک میلیون و 363 هزار و 114 تن کالا تخلیه و بارگیری شده است.
شکیبی نسب گفت: در چهار ماهه امسال همچنین 89 هزار نفر مسافر در بنادر بوشهر، خارگ و گناوه جابجا شدند.
 
وی عنوان کرد: در شاخص تردد کامیون نیز، بندر بوشهر در مدت یاد شده با پذیرش 20 هزار و 656 کامیون افزایش 19 درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است.
 
شکیبی نسب یادآور شد: در تردد شناورها نیز بندر بوشهر در چهارماهه امسال 818 شناور پذیرش داشته است که در این بین شناورهای یخچالی رشد 33 درصدی و شناورهای کانتینری رشد 9 درصدی را داشتند.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر گفت: در چهارماهه امسال میزان تخلیه و بارگیری بندر دیر به عنوان کانون اصلی صادرات استان بوشهر به قطر 16 هزار و 126 TEU گزارش شده است که هشت هزار و 134 کانتیتر مربوط به بارگیری و مابقی نیز تخلیه شده است.
 
وی افزود: در این مدت میزان تخلیه و بارگیری کانتینری در بندر عسلویه نیز با افزایش 13 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 50 هزارو 460 TEU کانتینر رسیده است.
 
شکیبی نسب یادآور شد: در چهارماهه امسال در مجموع بیش از 88 هزار TEU کانتینر در بنادر استان بوشهر تخلیه و بارگیری شد.
 
وی افزود: از لحاظ حجم تخلیه و بارگیری نیز بنادر استان بوشهر در چهار ماهه با افزایش نزدیک به 20 درصدی، عملکرد 19 میلیون و 411 هزار و 772 تنی را به ثبت رساندند که در این بین عسلویه با بیش از 10 میلیون شاهد بیشترین میزان تخلیه و بارگیری بود.
 
شکیبی نسب اظهار کرد: از 19 میلیون تخلیه و بارگیری انجام شده در بنادر بوشهر 16 میلیون آن مربوط به کالاهای نفتی و مابقی نیز مربوط به کالاهای غیرنفتی است.
۲۵ اَمرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۴۷
کد خبر : ۵۹,۱۶۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید