ضروت حمایت ویژه دولت و مجلس از مقوله دریا/ اقتصاد دریایی، گره گشای اقتصاد کشور است/ روی ایجاد بندر راهبردی جاسک تمرکز کنیم توسعه دریانوردی می‌تواند اقتصاد ایران را به ثبات برساند/ نیروی متخصص و نوسازی ناوگان ۲ عامل اصلی توسعه دریانوردی کشور/ دریانوردی زودبازده‌ترین مسیر سرمایه گذاری در اقتصاد دنیا است نگرش نهادها و سازمان‌ها باید از اقتصاد زمینی به اقتصاد دریامحور تغییر کند/ سیاست جدی مجلس برای پررنگ کردن نقش دریا در برنامه هفتم و بودجه ۱۴۰۲ 20 میلیارد دلار طی 4 سال در پروژه‌های ریلی و بندری سرمایه گذاری می شود/ سیاست راهبردی وزرات راه برای استفاده از ظرفیت ترانزیتی و لجستیکی کشور صنعت دریایی کشور، هرگز، حرکت رو به عقب نداشته است/ برنامه‌ریزی برای به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدید در لجستیک و هوشمندسازی بنادر وضعیت دریایی کشور با قانون مدیریت خدمات کشوری منجمد شده است/ مشکل نیروی انسانی حوزه دریایی در برنامه هفتم توسعه و قانون بودجه 1402 حل شود/ سازمان بنادر به عنوان محور دریایی باید اختیار عمل داشته باشد با حضور وزیر راه و شهرسازی از دریاییان نمونه کشور قدردانی شد/ اسامی 42 دریایی نمونه در سال 1401 اقتدار آینده کشورها به مدیریت دریا، بستگی دارد/ امنیت غذایی به امنیت دریا گره خورده است یک افسر ارشد دریایی کشور : دریانوردی؛ شغلی مقدس، سخت و مظلومانه است/ توسعه ناوگان حمل‌ و نقل دریایی، موقعیت دریانوردی کشور را ارتقاء می‌بخشد تخلیه و بارگیری 23 میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر امام (ره) / افزایش 65 درصدی ترانزیت خارجی، 57 درصدی ترانشیپ و 27 درصدی کابوتاژ در بندر امام خمینی طی بازه زمانی شش ماهه
دیدار رستم قاسمی با وزیر دریانوردی پاکستان
وزیر دریانوردی پاکستان در دیدار با وزیر راه و‌شهرسازی کشورمان بر استفاده از تجربیات ایران در توسعه بنادر تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سناتور «سید فیصل سبزواری» روز پنجشنبه در اسلام‌آباد و در حاشیه بیست و یکمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان میزبان «رستم قاسمی» وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه وی بود.
رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران در این دیدار بر لزوم اجرای به موقع توافقات صورت گرفته میان ایران و پاکستان تاکید کرد و افزود: توسعه روابط با همسایگان اولویت جمهوری اسلامی ایران است و در این خصوص پاکستان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.
وی اظهار داشت: ظرفیت‌های قوی ایران در حوزه دریا و حمل و نقل به تقویت تجارت با پاکستان و تسهیل فعالیت‌های ترانزیتی کمک خواهد کرد.
رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان گفت ما آماده افزایش همکاری های مشترک در حوزه بنادر و دیانوردی هستیم که همه بخش‌های تجارت دریایی و مبادلات اقتصادی را در بر می‌گیرد.
وزیر راه و شهرسازی کشورمان خطاب به میزبان خود گفت: ایران همسایه ای قابل اتکا برای پاکستان است تا از مسیر ایران بتوانید دسترسی ترانزیتی به کشورهای دیگر را ایجاد و از آن بهره برداری کنید.
وی در این دیدار از طرف پاکستانی برای بازدید از بنادر ایران دعوت کرد.

وزیر امور دریانوردی پاکستان نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در حوزه‌های تجاری، مراودات مرزی از جمله حمل و نقل دریایی، بر لزوم گسترش همکاری‌های دوجانبه برای تسهیل ارتباطات مردمی تاکید کرد.

 وزیر راه و شهرسازی با قدردانی از حضور وزیر راه ایران به عنوان رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان و ابراز خرسندی از عزم دو کشور در پیشبرد اهداف مشترک، گفت: دولت پاکستان متعهد به تقویت روابط با کشور دوست و برادر ایران است.

وی حوزه‌ دریا و بنادر را ظرفیت بالقوه برای کمک به تقویت مناسبات دوجانبه ایران و پاکستان عنوان کرد و خواستار گسترش این همکارها به ویژه تعامل نزدیک میان بنادر ایران و پاکستان شد.
سناتور سبزواری با استقبال از دستاوردهای حاصله از جلسات پیرامون کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان، از آمادگی کامل وزارت دریانوردی پاکستان در راستای تسهیل همکاری‌های دوجانبه در بخش‌های تجاری، مرزی و دریایی خبر داد.
براساس این گزارش، قاسمی وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران در راس یک هیات بلندپایه از جمله جلیل اسلامی، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی برای شرکت در بیست و یکمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان روز گذشته وارد اسلام‌آباد شد.
نشست افتتاحیه بیست و یکمین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور صبح چهارشنبه با حضور معاونان وزارتخانه‌های مربوطه در اسلام‌آباد برگزار شد و قرار است امروز مراسم اختتامیه آن برگزار شود.
 
۲۷ اَمرداد ۱۴۰۱ ۱۸:۲۱
کد خبر : ۵۹,۲۱۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید