لزوم انتقال دانش و تشریک مساعی کارشناسان سازمان بنادر در امور دریانوردی/ اختصاص لایروب هاپرساکشن هزارمترمکعبی به بنادر شمالی در آینده‌ای نزدیک/ تأکید بر آموزش و همکاری های بین المللی PSC با بنادر کشورهای دیگر نشست هم اندیشی مدیرکل بندر امیرآباد با صاحبان کالا جهت ارتقاء خدمات بندری پیام تسلیت مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پی درگذشت مهندس رستم قاسمی بندر آبادان مزین به حضور شهدا شد/ ورود پیکر پاک ۱۱۱ شهید به بندر آبادان تعطیلی و محدودیت تردد شناورها در آبهای کیش از فردا/ پیش بینی تلاطم دریا و کاهش اختلال در تردد ایمن دریانوردی استقرار مواکب خدمات رسانی در روز استقبال از پیکر شهدا/ پیکر ۱۰۰ شهید دفاع مقدس فردا از آبراه اروند وارد بندر آبادان می شوند کارگاه آموزش تئوری و عملی اطفای حریق در بندرترکمن برگزار شد بندر آبادان میزبان پیکر ۱۰۰ شهید وطن/ شرایط استقبال از پیکر شهدا در بندر آبادان مهیاست رونق فعالیت‌های بازرگانی در بندر تجاری شادگان/ ورود بیش از ۱۴۰ فروند شناور سنتی به بندر از ابتدای سال حمل‌ونقل دریایی کشور مظلوم واقع شده است/ ضرورت اشاعه فرهنگ دریایی / اقتصاد دریامحور مغفول مانده است
لازمه پویایی صنعت حمل و نقل دریایی فعالیت در بالاترین سطح استاندارد جهانی است/ وورد فناوری‌های جدید در صنعت حمل و نقل دریایی با تکیه بر توانمندی شرکت‌های دانش بنیان/ اجرای طرح‌های جامع گردشگری دریایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، لازمه پویایی صنعت حمل و نقل دریایی را فعالیت در بالاترین سطح استاندارد جهانی دانست و رسیدن به جایگاه کنونی در این صنعت مرهون دریانوردان و فعالان این صنعت برشمرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "حسین عباس‌نژاد" روز یک‌شنبه در آیین روز جهانی دریانوردی اظهارداشت: این روز با هدف ارائه دستاوردهای صنعت حمل ونقل دریایی و همچنین همگرایی و همراهی همه ارگانها در راستای ارتقا کمی و کیفی فنی این صنعت راهبردی در سطح دنیا برگزار می شود .

وی از دیگر موضوعات مهم برگزاری روز جهانی دریانوردی به تقدیر از دست اندارکاران بخش صنعت حمل و نقل دریایی، فرهنگ‌سازی برای حضور جوانان استان به سمت حرفه دریانوردی و استفاده بیشتر از توانمندی بانوان در صنعت حمل و نقل دریایی عنوان کرد.  

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: نخستین مکانی که در تیررس تحریم‌های ظالمانه قرار گرفت صنعت حمل و نقل دریایی است و لازمه پویایی این صنعت فعالیت در بالاترین سطح استاندارد جهانی است.

عباس نژاد افزود: یکی از موضوعاتی که همواره صنعت حمل‌و‌نقل دریایی را به عنوان یکی از شاخص‌ترین الگوهای حمل‌و‌نقلی در تجارت جهانی دریانوردی با دیگر شقوق حمل و نقل متمایز می کند ، بحث ایمنی و امنیت این صنعت و حجم گسترده کالاهایی است که در دنیا جابه‌جا می‌شود.

وی با بیان اینکه راندمان بالای حمل ونقل از ورود تکنولوژی‌های جدید، نیروی انسانی مطلوب و لجستیک باکیفیت به وجود می‌آید، به شعار امسال روز جهانی دریانوردی با عنوان «استفاده از فناوری‌های جدید برای کشتیرانی سبزتر» ارتقاء ایمنی و محیط زیست اشاره کرد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با اشاره به سهم 90درصدی حمل و نقلی دریایی کشور در توسعه تجارت جهانی گفت: در راستای اهمیت این موضوعات و ضرورت توسعه و تجارت این صنعت، سازمان بنادر و دریانوردی به صورت جدی به موضوع بحث فناوری‌های جدید در صنعت حمل و نقل دریایی و استفاده از شرکت‌های دانش بنیان ورود کرده است.

عباس‌نژاد در این رابطه به موفقیت یک شرکت دانش بنیان ایرانی در دریافت تاییدیه دستگاه پردازش آب توازن کشتی‌ها توسط کمیته تخصصی GESAMP سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) ) اشاره کرد که این یک موفقیت بزرگ برای حمل و نقل دریایی محسوب می‌شود.

وی گفت: یا بحث طرح کنترل ترافیک دریایی(  vts) کشور هم در حوزه امکانات سخت افزاری و نرم‌افزاری درحال حاضر توسط سه شرکت دانش بنیان ساخته شده که یک بخشی از آن در بندر انزلی نصب شده و به زودی در بندر شهید رجایی نیز نصب خواهد شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در بخش پایانی سخنان خود به اجرای طرح‌های توسعه گردشگری دربنادر هرمزگان وسرمایه‌گذاری در بخش خصوصی اشاره و اضافه کرد: طرح توسعه زیرساخت‌های مسافری و گردشگری دریایی در استان هرمزگان در (بندرگاه هرمز، نخل ناخدا و بندر شهید حقانی) یکی از بزرگترین طرح‌های توسعه سازمان بنادر و دریانوردی است.

عباس‌نژاد توضیح داد: موافقت‌نامه آن هفته گذشته با حضور استاندار استان و با مشارکت وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با هدف بهرهمندی همه جانبه از دریا و ارتقای همکاری برای حفظ و اشاعه فرهنگ مسافری و گردشگریی دریایی و همچنین ارتقای ایمنی ترددهای دریایی به امضا رسید.   

گفتنی است؛ در پایان این مراسم از جمعی از دریانوردان نمونه، کشتی‌سازی نمونه، کارشناس دریایی مقابله با آلودگی آب دریا، مکانیک دریایی، امنیت دریایی در ارگان‌های نظامی ارتش، نیروی دریایی و دریابانی، صیاد نمونه، فرمانده ناوشکن البرز و موسسه‌های آموزشی دریایی با اهداء تندیس و لوح تقدیر تجلیل و قدردانی شد.

۱۰ مهر ۱۴۰۱ ۱۴:۳۲
کد خبر : ۵۹,۷۶۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید