لزوم انتقال دانش و تشریک مساعی کارشناسان سازمان بنادر در امور دریانوردی/ اختصاص لایروب هاپرساکشن هزارمترمکعبی به بنادر شمالی در آینده‌ای نزدیک/ تأکید بر آموزش و همکاری های بین المللی PSC با بنادر کشورهای دیگر نشست هم اندیشی مدیرکل بندر امیرآباد با صاحبان کالا جهت ارتقاء خدمات بندری پیام تسلیت مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پی درگذشت مهندس رستم قاسمی بندر آبادان مزین به حضور شهدا شد/ ورود پیکر پاک ۱۱۱ شهید به بندر آبادان تعطیلی و محدودیت تردد شناورها در آبهای کیش از فردا/ پیش بینی تلاطم دریا و کاهش اختلال در تردد ایمن دریانوردی استقرار مواکب خدمات رسانی در روز استقبال از پیکر شهدا/ پیکر ۱۰۰ شهید دفاع مقدس فردا از آبراه اروند وارد بندر آبادان می شوند کارگاه آموزش تئوری و عملی اطفای حریق در بندرترکمن برگزار شد بندر آبادان میزبان پیکر ۱۰۰ شهید وطن/ شرایط استقبال از پیکر شهدا در بندر آبادان مهیاست رونق فعالیت‌های بازرگانی در بندر تجاری شادگان/ ورود بیش از ۱۴۰ فروند شناور سنتی به بندر از ابتدای سال حمل‌ونقل دریایی کشور مظلوم واقع شده است/ ضرورت اشاعه فرهنگ دریایی / اقتصاد دریامحور مغفول مانده است
بهروز آقایی،مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان،تخلیه و بارگیری،سازمان بنادر و دریانوردی
با پذیرش 800 فروند شناور در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه سال جاری در مجموع 23 میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی تخلیه و بارگیری شده است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، بهروز آقایی ضمن اعلام تخلیه و بارگیری 23 میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در بازه زمانی شش ماهه بیان داشت: علاوه بر این در همین بازه ترانزیت خارجی 65 درصد، ترانشیب 57 درصد و کابوتاژ 27 درصد رشد داشته که بیانگر همت و تلاش مضاعف همکاران این اداره کل و بخش خصوصی فعال در این حوزه می‌باشد.

وی گفت: رویکرد بازار محور، توجه ویژه به موضوع مشتری‌مداری و تلاش در جهت بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌های موجود دریایی و بندری، موجب رشد 7 درصدی ترافیک کشتی‌ها در مقایسه با مدت مشابه پارسال شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با تأکید بر ضرورت تأمین و پایداری زنجیره‌ی امنیت غذایی کشور بیان کرد: با بهره‌گیری از تجهیزات پرقدرت و آماده به کاری حداکثری، موفق به تخلیه بیش از 8 میلیون تن کالای اساسی از کشتی‌ها بوده‌ایم. بر همین اساس با ایجاد تعامل با ارگان‌های ذی‌ربط و اتخاذ راهکارهای مشترک، با تسهیل و تسریع خروج کالاهای اساسی از مجتمع بندری امام خمینی(ره) در 6 ماهه نخست 6 میلیون و 800 هزار تن کالای اساسی از طریق شبکه توزیع به مبادی مصرف در کشور ارسال شده است.
بهروز آقایی در ادامه افزود: با توجه به اهمیت کالای استراتژیک گندم در زنجیره غذایی کشور، میزان تخلیه این کالا در بندر از رشد 98 درصدی برخوردار بوده است.
آقایی خاطر نشان کرد: همچنین تمهیدات صورت گرفته جهت ارتقاء بهره‌وری موجب افزایش توان عملیاتی، تجهیزاتی، نیروی انسانی و امکان ارایه خدمات بهینه به شناورهای متردد با وجود محدودیت‌های موجود گردیده است.
وی با تأکید بر ضرورت ایجاد بازارهای جدید و تسهیل فرآیندهای جذب کالا و کشتی بیان کرد: با توجه به همجواری با صنایع نفتی و پتروشیمی و نیز بازار اقلیم کردستان عراق در پسکرانه منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) ، تخلیه و بارگیری عملیات نفتی در این مجتمع بندری از رشد 44 درصدی برخوردار بوده که این امر به جهت ارتقاء توان فنی و بهبود شاخص‌های عملیاتی در پایانه‌های اختصاصی فرآورده‌های نفتی صورت گرفته است.
همچنین علاوه بر رشد 21 درصدی تخلیه و بارگیری موادمعدنی و شیمیایی مجتمع بندری به دلیل برقراری تعامل با صاحبان کالا، مشتری‌مداری و نیز جذب بازارهای جدید، در برخی اقلام نظیر صادرات کود شیمیایی اوره بیش از 200 درصد رشد را تجربه کرده‌ایم.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان همچنین با اشاره به برگزاری نشست‌های تعامل و هم‌اندیشی به منظور ایجاد هم‌افزایی میان سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی با هدف توسعه توان حمل و نقل ریلی خاطر نشان کرد: در این بازه زمانی شاهد رشد 20 درصدی واگن‌های آماده به کار نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده‌ایم.
آقایی عنوان کرد: با توجه به اهمیت لزوم رعایت شاخصهای ایمنی عملیاتی در مجتمع بندری امام خمینی(ره) ، علیرغم تنوع سبد کالایی از جمله مواد نفتی سبک، سنگین و بعضا کالاهای خطرناک در کنار افزایش حجم عملیات نسبت به سال قبل، موفق به انجام تخلیه و بارگیری با ضریب ایمنی مطلوب شده‌ایم.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به قابلیت‌های عملیاتی و تجهیزاتی بندر امام خمینی(ره) اظهار داشت: این بندر با برخورداری از تجهیزات دریایی و بندری پرقدرت و آماده به کار، توان ارایه خدمات شبانه‌روزی به کلیه‌ی شناورها و صاحبان کالا را دارد، همچنین با توجه به سیاست‌گذاری‌های صورت گرفته به منظور بهره‌گیری از تسهیلات منطقه ویژه اقتصادی و با اعطای مجوز به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات بندری طی یک سال اخیر بیش از 350 تجهیز لجستیکی بندری به بندر وارد شده که علاوه بر نوسازی ناوگان نقش مهمی در ارتقاء نرم‌های عملیاتی داشته است.

۱۰ مهر ۱۴۰۱ ۱۴:۴۳
کد خبر : ۵۹,۷۶۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید