لزوم انتقال دانش و تشریک مساعی کارشناسان سازمان بنادر در امور دریانوردی/ اختصاص لایروب هاپرساکشن هزارمترمکعبی به بنادر شمالی در آینده‌ای نزدیک/ تأکید بر آموزش و همکاری های بین المللی PSC با بنادر کشورهای دیگر نشست هم اندیشی مدیرکل بندر امیرآباد با صاحبان کالا جهت ارتقاء خدمات بندری پیام تسلیت مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پی درگذشت مهندس رستم قاسمی بندر آبادان مزین به حضور شهدا شد/ ورود پیکر پاک ۱۱۱ شهید به بندر آبادان تعطیلی و محدودیت تردد شناورها در آبهای کیش از فردا/ پیش بینی تلاطم دریا و کاهش اختلال در تردد ایمن دریانوردی استقرار مواکب خدمات رسانی در روز استقبال از پیکر شهدا/ پیکر ۱۰۰ شهید دفاع مقدس فردا از آبراه اروند وارد بندر آبادان می شوند کارگاه آموزش تئوری و عملی اطفای حریق در بندرترکمن برگزار شد بندر آبادان میزبان پیکر ۱۰۰ شهید وطن/ شرایط استقبال از پیکر شهدا در بندر آبادان مهیاست رونق فعالیت‌های بازرگانی در بندر تجاری شادگان/ ورود بیش از ۱۴۰ فروند شناور سنتی به بندر از ابتدای سال حمل‌ونقل دریایی کشور مظلوم واقع شده است/ ضرورت اشاعه فرهنگ دریایی / اقتصاد دریامحور مغفول مانده است
گام بلند برای هوشمندسازی بندر بوشهر با بکارگیری چندین سامانه نرم‌افزاری / کاهش زمان توقف ناوگان کامیونی در بندر بوشهر
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: توسعه و بهره برداری چندین سامانه به منظور مدیریت هوشمند عملیات بندری- دریایی روند هوشمندسازی بندر بوشهر را شتابان کرده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، محمد شکیبی نسب در تشریح این خبر اظهار کرد: سامانه ها هوشمند که از ارتباطات درون و برون سازمانی بهره می برند، توانسته اند بخش زیادی از فرآیندهای مهم بندر را هوشمندسازی کنند.
وی بیان کرد: به عنوان نمونه، با درج نامه های توقیفی، وکالت نامه و معرفی نامه در سامانه احراز هویت خدمات بندری، هر شخص حقیقی/حقوقی توقیف شده در این سامانه، در کلیه عملیات بندری توقیف خواهد شد و این شخص نخواهد توانست در دیگر سامانه ها هیچگونه درخواست صادرات یا واردات ثبت نماید. 
شکیبی نسب ادامه داد: سامانه مدیریت تردد کامیون، نیز یکی از پیشرفته ترین سامانه های بندر بوشهر است که مشکلات زیادی از جمله ترافیک کامیونی را در بندر حل کرده است.
وی گفت: این سامانه که دارای ارتباطات هوشمند با دیگر سامانه ها و سازمان‌ها است، موجب ایجاد نظم و انضباط در تردد کامیونی، راهداری و پایانه حمل و نقل شده است. 
شکیبی نسب تصریح کرد: این سامانه همچنین موجب شده است بدون مجوز بندر، کامیونی از سوی راهداری و پایانه حمل و نقل به سوی بندر حرکت نکند که این موضوع سبب شده یکی از معضلات شهر یعنی ترافیک در مسیرهای منتهی به بندر بوشهر حل شود.
وی بیان کرد: سامانه مدیریت تردد کامیون با اتصال به دوربین های پلاک خوان، به صورت هوشمند مجوز ورود کامیون ها را صادر و خروج آنها را ثبت می نماید و در شاخص های بندری، موجب کاهش خواب ناوگان در بندر شده است. 
شکیبی نسب یادآور شد: این سامانه با تایید و درخواست سازمان بنادر و دریانوردی و دیگر بنادر کشور در حال پیاده سازی در بنادر منتخب است.
وی اظهار کرد: از دیگر سامانه ها می توان به سامانه مدیریت تخلیه و بارگیری، سامانه نقشه آنلاین عملیات بندر، سامانه بانک قوانین و مقرارت و سامانه مدیریت لنج ها اشاره کرد.
شکیبی نسب با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در اداره فاوا اظهار کرد: با توجه به وجود تیم جوان و با انگیزه در این بخش  بدون تردید در آینده نیز موفقیت‌ها و دستاوردهای ارزشمندی در این حوزه محقق خواهد شد.
۱۲ مهر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۷
کد خبر : ۵۹,۷۹۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید