لزوم انتقال دانش و تشریک مساعی کارشناسان سازمان بنادر در امور دریانوردی/ اختصاص لایروب هاپرساکشن هزارمترمکعبی به بنادر شمالی در آینده‌ای نزدیک/ تأکید بر آموزش و همکاری های بین المللی PSC با بنادر کشورهای دیگر نشست هم اندیشی مدیرکل بندر امیرآباد با صاحبان کالا جهت ارتقاء خدمات بندری پیام تسلیت مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پی درگذشت مهندس رستم قاسمی بندر آبادان مزین به حضور شهدا شد/ ورود پیکر پاک ۱۱۱ شهید به بندر آبادان تعطیلی و محدودیت تردد شناورها در آبهای کیش از فردا/ پیش بینی تلاطم دریا و کاهش اختلال در تردد ایمن دریانوردی استقرار مواکب خدمات رسانی در روز استقبال از پیکر شهدا/ پیکر ۱۰۰ شهید دفاع مقدس فردا از آبراه اروند وارد بندر آبادان می شوند کارگاه آموزش تئوری و عملی اطفای حریق در بندرترکمن برگزار شد بندر آبادان میزبان پیکر ۱۰۰ شهید وطن/ شرایط استقبال از پیکر شهدا در بندر آبادان مهیاست رونق فعالیت‌های بازرگانی در بندر تجاری شادگان/ ورود بیش از ۱۴۰ فروند شناور سنتی به بندر از ابتدای سال حمل‌ونقل دریایی کشور مظلوم واقع شده است/ ضرورت اشاعه فرهنگ دریایی / اقتصاد دریامحور مغفول مانده است
لزوم انتخاب افراد صالح متخصص و آگاه به مسائل روز از سوی گزینش‌گران
عضو هیات عامل و معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی، گفت: انتخاب افراد صالح متخصص و اشراف به مسائل روز در پذیرش مسئولیت‌ها از سوی گزینش‌گران در وزارت راه و شهرسازی و سازمان‌های تابعه مورد توجه باشد.
به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسن بیک محمدلو روز سه‌شنبه در همایش گزینش‌گران وزارت راه و شهرسازی و سازمان‌های تابعه با اشاره به اهمیت نقش و جایگاه هسته های گزینش و مسئولیت آن در انتخاب مدیران و مسئولان برای پذیرش مسئولیت اظهار داشت: تعهد به مبانی دینی، انتخاب افراد صالح، متخصص و اشراف به مسائل روز در پذیرش مسئولیت‌ها از سوی گزینش‌گران باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در پذیرش مسوولیت‌ در سازمان‌ها و دستگاه‌های اداری افرادی که اهلیت کاری دارند باید عهده‌دار مدیریت شوند، ادامه داد: یکی از دغدغه‌های جدی در حوزه منابع انسانی انتخاب افراد مسئولیت پذیر صالح و متخصص برای پذیرش مسئولیت است.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اهمیت اقتصاد دریامحور به عنوان یکی از مطالبات جدی مقام معظم رهبری در ادوار مختلف اشاره کرد و افزود: کشور ما از ظرفیت‌های متعدد اقتصاد دریامحور در ادوار مختلف بی‌بهره بوده و پژوهش‌های انجام شده در طول این سال‌ها گواه بر این ادعاست.

بیک محمدلو اضافه کرد: براساس مطالعات صورت گرفته، سهم ایران در حوزه اقتصاد دریا از تولید ناخالص داخلی فقط ۲ درصد است درحالی که این سهم در برخی از کشورهای ساحلی تا ۵۰ درصد نیز می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مطالبات جدی مقام معظم رهبری در توسعه و پیشرفت کشور، اهتمام برنامه‌ریزان و دولتمردان کشور به امر توسعه دریا، ساحل و پسکرانه‌ها است.

تعهد به اصول و سلامت اداری در پذیرش مسئولیت‌

حسین عباس‌نژاد مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی یکی از وزارتخانه‌های پرمسئولیت است گفت: به تبع گزینش مدیران و کارکنان در سازمان بنادر و دریانوردی که مرجعیت دریایی و بندری کشور را برعهده دارد، در چرخه اقتصادی و پیشبرد اهداف نظام و دولت بسیار حائزاهمیت خواهد بود.

وی ضمن تاکید بر تعهد به اصول و سلامت اداری، پیشرفت و خدمت رسانی در پذیرش مسئولیت‌های اداری بیان کرد: بخش عمده‌ای از مسئولیت نظارت، صیانت از نظام اداری کشور و مدیران بخش‌های مختلف اداری و همچنین کنترل بین مدیران ارشد در انتخاب نیروهای متعهد بر عهده گزینش‌گران است.

گزینش‌گران چشم و گوش مردم در گزینش هستند

مهدی شهبازی مدیرکل هیات مرکزی گزینش وزارت راه شهرسازی نیز در این جلسه، مخاطب و هدف اصلی گزینش‌ها را کارگزاران دانست و گفت: هسته‌های گزینش در سازمان‌ها و شرکت‌های تابع وزارت راه و شهرسازی در انتخاب منابع انسانی مورد نیاز خود باید دو رویکرد تعهد و مهارت را مدنظر داشته باشند.

وی با بیان اینکه گزینش‌گران باید چشم و گوش مردم در گزینش برای بررسی و انتخاب مسئولان در مسئولیت‌های اداری و سازمانی باشند، داشتن یک برنامه راهبردی مشخص برای هیات‌های گزینش را لازمه دستیابی به گزینش دقیق و  هوشمندانه و دقیق دانست.

شایان ذکر است؛ همایش گزینش گران وزارت راه و شهرسازی و سازمان‌های تابعه با هدف ارتقا سطح علمی مدیران و کارشناسان شاغل در این حوزه طی روزهای یکم و دوم آذر ماه به میزبانی بندر شهید رجایی درحال برگزاری است.

پایان پیام/
۱ آذر ۱۴۰۱ ۱۴:۵۴
کد خبر : ۶۰,۵۴۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید