flag
معاون برنامه ریزی سازمان بنادر خبر داد:

بازطراحی ساختار اداری بنادر جنوبی با تکیه بر تقویت نیروی انسانی متخصص/ مجوز جذب 45 نیروی نخبه ومتخصص در سازمان بنادر نهایی شده است

عضو هیات عامل و معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی، یکی از موضوعاتی جدی و مهم در این سازمان را بازطراحی ساختار اداری بنادر جنوبی متناسب با مسئولیت‌های جدید دربعد تقویت نیروی انسانی متخصص و نخبه عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، حسن بیک محمدلو در نشست شورای برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع اداره‌کل و بنادر تابعه استان هرمزگان توجه دولت به توسعه دریامحور را فرصتی برای رونق فعالیت‌های اقتصادی در بنادر دانست و گفت: یکی از موضوعاتی که در سازمان بنادر  با جدیت دنبال می‌شود، متناسب سازی وظایف و فعالیت جدی بندری و دریایی بنادر براساس مسئولیت‌های جدید وجذب نیروهای  انسانی آن است . 
وی هدف از بازدید از بنادر را احصا مشکلات و ارائه راهکارهای مناسب با هدف رفع مشکلات و تقویت نیروی انسانی متخصص دانست و گفت: این مهم به خصوص با اولویت استان‌های جنوبی که با شرایط ویژه‌ای مانند قرارگیری در مناطق کم برخوردار و مناطقی که از نظر آب و هوایی به توجه و رسیدگی بیشتری نیاز دارند، در دستور کار قرار گرفته است. 
معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: مهم‌ترین موضوع در این راستا طراحی و بازطراحی ساختار اداره بنادر جنوبی است و با توجه به اینکه برخی وظایف جدید و برخی بنادر جدید به لحاظ توسعه‌ تجاری درحال شکل‌گیری و اضافه شدن به مجموعه سازمان بنادر و دریانوردی هستند این مهم در دستور کار سازمان قرار گرفته است. 
بیک محمدلو افزود:با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و دولت سیزدهم بر روی مساله سواحل مَکُران، بحث توسعه بندر مَکُران در دستور کار قرار دارد و مطالعات اولیه اقتصادی آن انجام شده و مطالعات فنی کار نیز در حال انجام  است و باید ساختار مناسب آن برای اداره این بندر نیز به عنوان یک بندر بزرگ در شرق استان هرمزگان مورد توجه قرار بگیرد و علاوه برآن بنادر حوزه غرب استان نیز مورد توجه بیشتری قرار بگیرند.
وی در این خصوص به عملکرد بالای 10 میلیون تن کالا در بندرلنگه در غرب استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: به تناسب این عملکرد ظرفیت اداری این بندر نیز باید مورد بررسی مجدد قرار بگیرد.
معاون سازمان بنادر اضافه کرد: در حوزه گردشگری دریایی به ویژه بندر شهید حقانی به عنوان بزرگترین بندر مسافربری کشور نیز با طراحی مناسب در حوزه نیروی انسانی می‌توان امنیت سفرهای دریایی را برای هموطنان ارتقا داد. 
بیک محمدلو در بخش دیگری به دریافت مجوز جذب100 نیروی نخبه در ستاد سازمان بنادر و استان‌های ساحلی از مسیر بنیاد ملی نخبگان و سازمان اداری و استخدامی اشاره کرد و افزود: از این تعداد 45 نفر در بنیاد ملی نخبگان نهایی شده و استان هرمزگان از این اتفاق نیز بهر‌ه مند خواهد شد و مابقی ظرفیت تا میزان 100 نفر نیز پس از انجام فرایندهای علمی و تخصصی جذب خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: این توافق و همفکری با بنیاد ملی نخبگان و سازمان امور استخدامی وجود دارد که به هر میزان نیازمندی در سازمان امور استخدامی برای مشاغل تخصصی وجود داشته باشد، از محل جذب نخبگان تامین شود
چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲
13:29
چاپ