مطالعات تفصیلی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل بندر چابهار نهایی شد تعلیق مجوز شرکت گلنکور سنگاپور برای بانکرینگ کاهش 50 درصدی سوانح دریایی در پهنه آبی شرق هرمزگان تصویب آمایش سرزمین مبتنی بر طرح‌‌های توسعه اقتصادی کشور در دریا، سواحل، بنادر و آب‌های مرزی در مجمع تشخیص مصلحت نظام/ استقرار واحدهای اقتصادی، صنعتی و جمعیتی متناسب در سواحل جنوب کشور رشد 115 درصدی ترانزیت کالا از طریق بندرامیرآباد / تشکیل کارگروه تخصصی افزایش جذب کالا و تسهیل فرآیندها در بندر هوشمندسازی فرآیند مدیریت مصرف برق در بندر امام(ره) تعمیر یک شناور خدماتی در بندر بوشهر توسط متخصصان داخلی پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت 26 مرداد، سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی نشست مدیرکل و‌مدیران بنادر و دریانوردی هرمزگان با استاندار/ طرح‌های سرمایه‌گذاری سازمان بنادر در هرمزگان نقش کلیدی در توسعه اقتصاد ملی و معیشت ساحل نشینان دارد برگزاری نشست کارگروه فرعی لایروبی حوزه جنوب غرب کشور به میزبانی بندر بوشهر
توسعه زمینه های  همکاری در دومین کمیته مشترک همکاریهای بندری و دریایی ایران و قزاقستان
دومین نشست کمیته مشترک همکاریهای بندری و دریایی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان به منظور بررسی راههای ارتقای همکاریهای بخش های فعال در حمل و نقل دریایی و بندری از تاریخ 26 لغایت 27 بهمن ماه 1389 در تهران برگزار شد.
در این اجلاس که ریاست هیات ایرانی بر عهده سعدالله عبداللهی، مدیر کل ترانزیت و تعرفه سازمان بنادر و دریانوردی و ریاست هیات قزاق بر عهده کاتپانبایف، معاون اول بندر آکتائو بود، مدیران بنادر شمالی ایران و نمایندگان بخشهای ذیربط دریایی و وزارت امور خارجه حضور داشتند و براساس دستور کار اجلاس به طرح و بررسی موضوعات مورد علاقه پرداختند.
در این نشست طرفین جهت تهیه جزئیات و شرایط سرمایه گذاری در تاسیس مراکز لجستیک در بنادر دو کشور و همچنین معرفی نمایندگان دو طرف جهت تشکیل گروه کاری توافق نمودند.
همچنین در این نشست مقرر شد طرفین شرکتهای خصوصی خود را جهت سرمایه گذاری در ساخت سیلوی غلات در بنادر دوکشور ترغیب نمایند و همچنین طرف قزاق اطلاعات مربوط به برگزاری مناقصات در بندر آکتائو را برای طرف ایرانی ارسال نماید.
در دومین نشست کمیته مشترک همکاریهای بندری و دریایی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان پیش نویس ایجاد مرکز اطلاعات واحد در پایگاه بندر آکتائو مورد بررسی قرار گرفت.
طرف قزاق قول داد در رفع مشکلات ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در بندر آکتائو بر اساس قوانین و مقررات جاری کشور قزاقستان مساعدت نماید.
همچنین طرفین توافق نمودند سومین کمیته مشترک همکاریهای بندری و دریایی دو کشور در سال 2012 میلادی در قزاقستان برگزار شود.
از آنجاییکه موضوع حمل و نقل دریایی همواره یکی از موثرترین ابزار ایجاد و توسعه روابط بین کشورها و همچنین عامل مهمی جهت افزایش حجم مبادلات و داد و ستدهای تجاری می باشد از این رو انتظار می رود در پی انعقاد صورتجلسه دومین کمیته مشترک همکاریهای بندری و دریایی ایران و قزاقستان گام موثری در جهت تقویت و گسترش روابط دو کشور برداشته شود. خاطر نشان می گردد که اولین نشست کمیته مشترک همکاریهای بندری و دریایی دوکشور در تاریخ 9/3/89 در شهر آکتائو قزاقستان برگزار شده بود.
 
 
 
 
 
۴ اسفند ۱۳۸۹ ۱۵:۱۰
کد خبر : ۶,۳۷۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید