دوره آموزشی بهره برداری از تجهیزات AIS در بندر نوشهر برگزار شد.
به منظور آشنایی هر چه بیشتر پرسنل بخش ارتباطات و کنترل ترافیک دریایی بنادر با نحوه بهره برداری از تجهیزات AIS، دوره آموزشی تخصصی تجهیزات مذکور با مشارکت حدود 35 نفر از کارشناسان مخابرات بنادر، طی هفته جاری و بمدت سه روز در مورخه های 30/11 و 1و2/12 در بندر نوشهر برگزار گردید
کلیه آموزشها توسط نمایندگان داخلی و خارجی شرکت سازنده (ترانزاس) از کشور انگلستان و با مشارکت کلیه فراگیران، بصورت تئوری و عملی صورت گرفت.
این تجهیزات در راستای الزامات کنوانسیون سولاس و IALA به منظور ایجاد یک بستر ایمن دریانوردی در بنادر و ناوگان کشتیرانی بکار گرفته می شود.
تجهیزات AIS ساخت شرکت ترانزاس بمنظور هر چه آماده تر شدن سایتهای موجود در بنادر به عنوان بخش پشتیبان AIS های فعلی و همچنین پوشش کامل منطقه AI سواحل شمالی و جنوبی کشور خریداری شده است.
این تجهیزات در شعاع 30 مایل به طور اتوماتیک اطلاعات ضروری را به کشتیها ارسال داشته و اطلاعات و موقعیت کشتیها را رصد می کند.  AISهای پشتیبان به گونه ای طراحی گردیده اند تا در صورت اشکال در سیستم اولیه بلافاصله و بدون وقفه AIS دوم در مدار قرار گیرد.
قابل ذکر است که ارزش کل قرارداد تجهیزات مذکور به تعداد 14 دستگاه، مبلغ 480/445 یورو بوده و برنامه ریزی لازم جهت نصب دستگاههای مربوط به بنادر چابهار، خرمشهر، اروندکنار، شهید رجایی، شهید باهنر، بوشهر، عسلویه و جزایر خارک و لاوان صورت گرفته که به زودی و به ترتیب اولویت در بنادر مذکور نصب و راه اندازی خواهد شد.
۸ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۰۹
کد خبر : ۶,۳۹۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید