ورود محموله جدید تجهیزات مقابله با آلودگی به کشور
ششمین محموله تجهیزات مقابله با آلودگی آب دریا تحویل بندر امام خمینی (ره) گردید.
این تجهیزات شامل انواع بوم (رودخانه ای، نزدیک ساحلی و ساحلی) با متراژ متفاوت، انواع اسکیمر (ویر، دیسک و براش) با ظرفیتهای مختلف، بوم و ورق جاذب در متراژ و ابعاد مختلف، انواع پمپ انتقال مواد نفتی، پمپ آب، پمپ شستشو، دیزل ژنراتور اضطراری، مخازن انتقال مواد نفتی در دریا در ظرفیت های مختلف بهمراه کلیه متعلقات مربوطه و نیز پراکنده کننده مواد نفتی (دیسپرسنت) بوده که بمنظور بکارگیری در آبهای خلیج فارس تحویل بندر امام خمینی (ره) گردید.
این تجهیزات به ارزش 900000 (نهصد هزار) یورو بخشی از کل قرارداد به ارزش 5/4 میلیون یورو است که با تحویل آن به بندر، توان مقابله با هرگونه آلودگی نفتی در بنادر جنوبی فراهم گردیده است.
استفاده از اینگونه تجهیزات برای کنترل تبعات ناشی از نشت نفت، بخشی از توانمندی یک کشور را در بر گرفته که اداره کل تأمین و نگهداری تجهیزات در شرایط تحریم های اعمالی علیه ایران و به دلیل مواجه با مشکلات مشابه با مشکل آلودگی نفتی خلیج مکزیک توانسته است بخش اعظم از تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با حوادث احتمالی را تأمین نماید.
تجهیزات مذکور، از جمله مدرن ترین تجهیزاتی هستند که با استفاده از آنها، آلودگی در کوتاهترین زمان ممکن رفع می شود. لذا با اضافه شدن این تجهیزات به چرخه عملیاتی بنادر، گامی مهم در راستای انطباق توانائی کشور با الزامات کنوانسیون مقابله با آلودگی دریا در مناطق دریایی برداشته شده است.
کیفیت بالا، سرعت آماده سازی، سهولت جابجایی و قابلیت استفاده در شرایط نامساعد جوی از جمله مزایای این تجهیزات می توان برشمرد.
قابل ذکر است که پنج محموله قبلی این تجهیزات طی ماههای اخیر تحویل بنادر (امیرآباد، انزلی، نوشهر، شهید رجایی، بوشهر) گردیده و تجهیزات مربوط به بندر چابهار نیز طبق برنامه زمانبندی و بزودی تحویل خواهد شد. ضمناً دوره های آموزشی تخصصی مربوطه نیز تاکنون در دو نوبت برگزار گردیده است.
آلودگی
آلودگی
۱۰ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۰۸
کد خبر : ۶,۴۱۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید