مطالعات تفصیلی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل بندر چابهار نهایی شد تعلیق مجوز شرکت گلنکور سنگاپور برای بانکرینگ کاهش 50 درصدی سوانح دریایی در پهنه آبی شرق هرمزگان تصویب آمایش سرزمین مبتنی بر طرح‌‌های توسعه اقتصادی کشور در دریا، سواحل، بنادر و آب‌های مرزی در مجمع تشخیص مصلحت نظام/ استقرار واحدهای اقتصادی، صنعتی و جمعیتی متناسب در سواحل جنوب کشور رشد 115 درصدی ترانزیت کالا از طریق بندرامیرآباد / تشکیل کارگروه تخصصی افزایش جذب کالا و تسهیل فرآیندها در بندر هوشمندسازی فرآیند مدیریت مصرف برق در بندر امام(ره) تعمیر یک شناور خدماتی در بندر بوشهر توسط متخصصان داخلی پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت 26 مرداد، سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی نشست مدیرکل و‌مدیران بنادر و دریانوردی هرمزگان با استاندار/ طرح‌های سرمایه‌گذاری سازمان بنادر در هرمزگان نقش کلیدی در توسعه اقتصاد ملی و معیشت ساحل نشینان دارد برگزاری نشست کارگروه فرعی لایروبی حوزه جنوب غرب کشور به میزبانی بندر بوشهر
همایش ملی مقابله با آلودگی و جستجو و نجات دریایی در بندر بوشهر آغاز بکار کرد
همایش ملی مقابله با آلودگی و جستجو و نجات دریایی در آیینی با حضور مدیران، مسوولان و کارشناسان سازمان بنادر و دریانوردی ، سایر ادارات کل بنادر و دریانوردی کشور و مهمانانی از کشورهای عمان و عربستان در بوشهر آغاز بکار کرد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در این آیین گفت: این همایش با حضور دست اندرکاران صعنت حمل و نقل دریایی و مسوولان بنادر استان های بوشهر، خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، گیلان، مازندران و گلستان برگزار شده است.
بنابر این محمد راستاد افزود:همزمان با برگزاری این همایش مانور مقابله با آلودگی و جستجوی و نجات دریایی نیز با به کارگیری پیشرفته ترین تجهیزاتی که بندر بوشهر به آن مجهز شده است با حضور مسوولان از کشور دانمارک سازنده این تجهیزات انجام خواهد شد.
وی هدف از برگزاری این همایش و مانور را ایجاد وفاق و همدلی و ارتقای روحیه مشارکت و میزان آگاهی دست اندرکاران دریایی نسبت به مباحث آلودگی و نجات ذکر کرد.
راستاد اضافه کرد: حفاظت از محیط زیست دریایی باید به یک فرهنگ عمومی بویژه برای ساحل نشینان و فعالان حمل و نقل دریایی تبدیل شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بیان کرد: باتوجه به اینکه پیشگیری به مراتب از مقابله موثرتر است افزون بر توجه به این مهم باید با بکار گیری تجهیزات پیشرفته زمینه مهار آلودگی ها و سوانح را فراهم کرد.
وی ادامه داد: بدلیل وابسته بودن معیشت شمار زیادی از ساحل نشینان و منابع سرشار خلیج فارس از جمله وجود سنگ های مرجانی، آبزیان و جنگل های حرا حساسیت حفظ و حراست این آبراه بین المللی را دوچندان کرده است.
راستاد گفت:همچنین استخراج و فراوری و حمل و نقل مواد نفتی در خلیج فارس نیز ضرورت انجام اقدام های پیشگیرانه در زمینه آلودگی های نفتی را گوشزد می کند.
وی افزود: اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر مجهز به تجهیزات پیشرفته محصور و جمع کننده آلودگی ها از سطح دریاست که برای خرید آن بیش از دو میلیون یورو هزینه شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوری استان بوشهر اظهارداشت: جستجو و نجات افراد درحادثه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که انعقاد قرارداد سازمان بنادر و دریانوردی با نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی برای استفاده از بالگرد نقش مهمی در نجات افراد ایفا کرده است.
گفتنی است، همایش ومانورملی مقابله با آلودگی نفتی و نجات دریایی در بوشهر به مدت دو روز ادامه داد و روز پنجشنبه مرحله عملیاتی این مانور برگزار می شود.
۱۱ اسفند ۱۳۸۹ ۱۵:۳۷
کد خبر : ۶,۴۲۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید