مطالعات تفصیلی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل بندر چابهار نهایی شد تعلیق مجوز شرکت گلنکور سنگاپور برای بانکرینگ کاهش 50 درصدی سوانح دریایی در پهنه آبی شرق هرمزگان تصویب آمایش سرزمین مبتنی بر طرح‌‌های توسعه اقتصادی کشور در دریا، سواحل، بنادر و آب‌های مرزی در مجمع تشخیص مصلحت نظام/ استقرار واحدهای اقتصادی، صنعتی و جمعیتی متناسب در سواحل جنوب کشور رشد 115 درصدی ترانزیت کالا از طریق بندرامیرآباد / تشکیل کارگروه تخصصی افزایش جذب کالا و تسهیل فرآیندها در بندر هوشمندسازی فرآیند مدیریت مصرف برق در بندر امام(ره) تعمیر یک شناور خدماتی در بندر بوشهر توسط متخصصان داخلی پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت 26 مرداد، سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی نشست مدیرکل و‌مدیران بنادر و دریانوردی هرمزگان با استاندار/ طرح‌های سرمایه‌گذاری سازمان بنادر در هرمزگان نقش کلیدی در توسعه اقتصاد ملی و معیشت ساحل نشینان دارد برگزاری نشست کارگروه فرعی لایروبی حوزه جنوب غرب کشور به میزبانی بندر بوشهر
مانور منطقه ای مقابله با آلودگی و جستجو و نجات دریایی در بندر بوشهر اجرا شد
مانور منطقه ای مقابله با آلودگی و جستجو و نجات دریایی با حضور معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی و نمایندگانی از کشورهای عمان، قطر و عربستان در محدوده لنگرگاه بندر بوشهر با موفقیت اجرا شد.
معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر که فرماندهی عملیات این مانور را از روی شناور دنا 110 بر عهده داشت گفت: این مانور در 12مایل مربع از لنگرگاه بندر بوشهر با حضور 10فروند شناور و سه فروند بالگرد به اجرا در آمد.
سیاوش ارجمندزاده افزود: این مانور شامل عملیات مقابله با آلودگی، نجات غریق و پاکسازی ساحل بود که با حضور 150نفر از نیروهای زبده عملیاتی انجام شد.
وی اضافه کرد: در بخش مانور مقابله با آلودگی دو شناور که یکی از آنها حامل مواد نفتی بود بدلیل وضعیت جوی نامناسب در کانال لنگرگاه بندر بوشهر به هم برخورد کردند که براثر صدمه به شناور حامل مواد نفتی 500تن مواد نفتی به دریا ریخته شد و یک آتش سوزی نیز در آن شناور رخ داد.
ارجمند زاده اظهار داشت: برای مقابله با این وضعیت یک تیم از طریق بالگرد وارد شناور حادثه دیده شدند تا با کنترل بخش صدمه دیده مانع از ادامه ورود مواد نفتی به دریا شده و کار اطفای حریق را نیز انجام دهند.
وی گفت: همچنین در بخش تجسس و نجات نیز یک شناور سنتی به نام 'حامد'، دچار سانحه شده بود که 10نفر از پرسنل آن مجبور به ترک شناور شدند.
ارجمند زاده یادآور شد: هشت نفر از این افراد به آب افتاده و دو نفر دیگر آنان نیز در قایق نجات بادی مستقر شده بودند که برای نجات این افراد از سه فروند بالگرد و دو نفر ناجی استفاده شد.
وی افزود: همچنین در عملیات نمادین نیز برای پاکسازی ساحل از طریق تشکل های مردم نهاد و گروه های دانش آموزی محدوده ساحل بندر بوشهر پاکسازی شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز در این مراسم هدف از برگزاری مانور را ایجاد وفاق و همدلی بین دست اندرکاران امور دریایی و ایمنی و ارتقای روحیه مشارکت، همکاری و آگاهی نسبت به مباحث آلودگی و نجات دریایی خواند.
محمد راستاد افزود: پیشرفته ترین تجهیزات مقابله با آلودگی و جست و جو و نجات که با اعتبار دو میلیون یورو خریداری شده است، به کار گرفته شد.
۱۳ اسفند ۱۳۸۹ ۱۸:۰۲
کد خبر : ۶,۴۳۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید