دومین کشتی بزرگ کانتینری جهان در بندر شهید رجایی پهلو گرفت
کشتی 337 متری زین لوس آنجلس، به عنوان دومین کشتی تجاری بزرگ دنیا در بندر شهیدرجایی، بزرگ ترین بندر کانتینری کشور پهلوگیری کرد.
به گزارش روابط عمومی و سازمان بنادر و دریانوردی، کشتی زین لوس آنجلس متعلق به شرکت چایناشپینگ با طول 337 متر و عرض 46 متر و آبخور 13/10 متر در حالی به بندرعباس رسید که 9 هزار و 600 TEU کانتینر ظرفیت دارد.
بنا بر اعلام معاونت بندری و دریایی بندر شهیدرجایی از زمان پهلوگیری این کشتی در بندر، عملیات تخلیه و بارگیری با سرعت بسیار بالایی در حال انجام است؛ به طوری که بالغ بر 5 هزار TEU در مدت 45 ساعت عملیات تخلیه و بارگیری انجام می شود.
گفتنی است، پهلو گرفتن کشتی زین لوس آنجلس در بندر شهیدرجایی نشان از بی تأثیر بودن تحریم ها بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است.
ابراز رضایت از سرعت تخلیه و بارگیری در بندر شهیدرجایی
سرگین، کاپیتان اکراینی کشتی زین لوس آنجلس در بازدید از بندر شهیدرجایی، ضمن اظهار شگفتی از پیشرفت های صورت گرفته در این بندر به نسبت 10 سال گذشته، گفت : کشتی زین لوس آنجلس از جمله کشتی هایی است که به خدمات ویژه نیاز دارد و بندر شهیدرجایی توانست این خدمات را به نحو احسن ارائه کند.
این کاپیتان کشتی اضافه کرد : وجود گنتری کرین های بزرگ و تجهیزات مدرن در بندر شهیدرجایی سبب می شود تخلیه و بارگیری با سرعت بالایی انجام گیرد.
۱۴ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۴۲
کد خبر : ۶,۴۳۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید