هفتمین جلسه کارگروه تخصصی ساماندهی سواحل، جزایر، بنادر و ترانزیت برگزار شد
هفتمین جلسه کارگروه تخصصی ساماندهی سواحل، جزایر، بنادر و ترانزیت به ریاست سید عطاء اله صدر معاون وزیر راه و ترابری و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در سالن اجتماعات سازمان بنادر برگزار شد.
در این جلسه مهندس صدر بر اهمیت ارتباط احکام مطرح شده با مسأله امنیت پایدار مناطق مرزی و کنترل مؤثر مرزها تأکید کرد و گفت این پیشنهادات باید در حوزه وظایف قانونی هر سازمان مطرح شود.
 
در این جلسه احکام پیشنهادی درخصوص بندهای 1 الی 3 و 5 اهم فعالیتهای کارگروه ساماندهی سواحل، جزایر، بنادر و ترانزیت در خصوص ساماندهی سواحل، بنادر کوچک و بزرگ، تعیین حریم و پهنه بندی نواحی ساحلی و بین المللی، بهره برداری پایدار از نواحی ساحلی و دریایی و ساماندهی اسکله های تجاری و غیر تجاری مورد بررسی قرار گرفت.
در این جلسه احکام پیشنهادی هفت سازمان، گمرک جمهوری اسلامی ایران، سازمان حفاظت محیط زیست، مرزبانی ناجا، نیروی دریایی سپاه پاسداران، ستاد کل نیروهای مسلح، شورای عالی صنایع دریایی و سازمان جنگلها و مراتع در خصوص بندهای مذکور که قالب سه فصل ساماندهی فعالیتهای اجرای در مناطق ساحلی، ساماندهی همکاریهای بین سازمانی در مناطق ساحلی و ساماندهی نظارت و پایش بر مناطق ساحل مطرح گردید مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.
۱۶ اسفند ۱۳۸۹ ۱۵:۱۹
کد خبر : ۶,۴۵۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید