مطالعات تفصیلی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل بندر چابهار نهایی شد تعلیق مجوز شرکت گلنکور سنگاپور برای بانکرینگ کاهش 50 درصدی سوانح دریایی در پهنه آبی شرق هرمزگان تصویب آمایش سرزمین مبتنی بر طرح‌‌های توسعه اقتصادی کشور در دریا، سواحل، بنادر و آب‌های مرزی در مجمع تشخیص مصلحت نظام/ استقرار واحدهای اقتصادی، صنعتی و جمعیتی متناسب در سواحل جنوب کشور رشد 115 درصدی ترانزیت کالا از طریق بندرامیرآباد / تشکیل کارگروه تخصصی افزایش جذب کالا و تسهیل فرآیندها در بندر هوشمندسازی فرآیند مدیریت مصرف برق در بندر امام(ره) تعمیر یک شناور خدماتی در بندر بوشهر توسط متخصصان داخلی پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت 26 مرداد، سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی نشست مدیرکل و‌مدیران بنادر و دریانوردی هرمزگان با استاندار/ طرح‌های سرمایه‌گذاری سازمان بنادر در هرمزگان نقش کلیدی در توسعه اقتصاد ملی و معیشت ساحل نشینان دارد برگزاری نشست کارگروه فرعی لایروبی حوزه جنوب غرب کشور به میزبانی بندر بوشهر
پیام دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی، آقای افتیمیوس میتروپلوس به مناسبت هفتاد و پنجمین سالروز تأسیس مرجع دریایی کشور و تبریک سال نو
در مراسم جشن هفتاد و پنجمین سالروز تأسیس سازمان بنادر و دریانوردی، اینجانب، این رویداد باشکوه را که در راستای رسوم کهن دریایی ایران است، تبریک می‌گویم.
 
در مراسم جشن هفتاد و پنجمین سالروز تأسیس سازمان بنادر و دریانوردی، اینجانب، این رویداد باشکوه را که در راستای رسوم کهن دریایی ایران است، تبریک می‌گویم. از آنجا که ایران در سال 1958، درست همزمان با شروع به کار IMO به عضویت این سازمان درآمد، همواره از ارتباط مؤثر و هماهنگی با IMO برخوردار بوده و سهمی در کارهای آن داشته است و به بسیاری از کنوانسیون های IMO ملحق شده و در برنامه همکاری فنی IMO مشارکت نموده است.
 
امروزه جامعه دریایی با چالشهای بسیاری که مشخصاً دزدی دریایی در سواحل سومالی، خلیج عدن و اقیانوس پهناور هند است، روبرو است. با توجه به اینکه بسیاری از کشتی ها و دریانوردان به گروگان گرفته شده اند، شورای IMO تصمیم گرفته موضوع روز جهانی دریانوردی سال جاری را به نام «دزدی دریایی، پاسخ هماهنگ» و با هدف تشویق به دادن پاسخ قاطع و مؤثر جهانی به این تهدید جهان مدرن امروز، نام‌گذاری نماید.
در این رابطه من از جمهوری اسلامی ایران، که در راستای همکاری با سایر دولتهای عضو IMO، کشتیهای نظامی خود را به منظور مشارکت در تأمین امنیت مسیرهای تجاری به سواحل سومالی و خلیج عدن اعزام نموده تشکر می نمایم.
با این حال، لازم است اقدامات بیشتری توسط طرفهای ذینفع (قانونگذاران، صنعت کشتیرانی، دولتها، کشتیهای تجاری و نظامی) صورت پذیرد، اگر قرار است که دزدی دریایی به زباله دان تاریخ بپیوندد. امیدواریم که انتخاب موضوع سال 2011 و طرح اقدام ضد دزدی دریایی، نقطه شروعی باشد که حول آن تمام آنهایی که می توانند تفاوت ایجاد کنند، تلاشهایشان را متمرکز نمایند.
 
یک موضوع مهم دیگر برای IMO، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای حاصل از کشتیرانی بین المللی است و امیدوارم که در این مورد، جمهوری اسلامی ایران در راستای منافع محیط زیست به بهترین شکل عمل نماید.
 
در آستانه روز بین المللی نوروز، بهترین آرزوها را برای موفقیت، سعادت و پیشرفت بخش دریایی تقدیمتان می نمایم.
تبریک و سال نو مبارک
۱۷ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۰۲
کد خبر : ۶,۴۵۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید