مطالعات تفصیلی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل بندر چابهار نهایی شد تعلیق مجوز شرکت گلنکور سنگاپور برای بانکرینگ کاهش 50 درصدی سوانح دریایی در پهنه آبی شرق هرمزگان تصویب آمایش سرزمین مبتنی بر طرح‌‌های توسعه اقتصادی کشور در دریا، سواحل، بنادر و آب‌های مرزی در مجمع تشخیص مصلحت نظام/ استقرار واحدهای اقتصادی، صنعتی و جمعیتی متناسب در سواحل جنوب کشور رشد 115 درصدی ترانزیت کالا از طریق بندرامیرآباد / تشکیل کارگروه تخصصی افزایش جذب کالا و تسهیل فرآیندها در بندر هوشمندسازی فرآیند مدیریت مصرف برق در بندر امام(ره) تعمیر یک شناور خدماتی در بندر بوشهر توسط متخصصان داخلی پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت 26 مرداد، سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی نشست مدیرکل و‌مدیران بنادر و دریانوردی هرمزگان با استاندار/ طرح‌های سرمایه‌گذاری سازمان بنادر در هرمزگان نقش کلیدی در توسعه اقتصاد ملی و معیشت ساحل نشینان دارد برگزاری نشست کارگروه فرعی لایروبی حوزه جنوب غرب کشور به میزبانی بندر بوشهر
مهندس صدر، در مراسم گرامی داشت سالروز تأسیس اداره امور بنادر کل کشور: قدمت بعضی از بنادر ایران به صدها سال پیش بر می گردد
سازمان بنادر و دریانوردی ایران 22 سال پیش از تأسیس سازمان بین المللی دریانوردی از تشکیلات متمرکز برخوردار بود.
مهندس سید عطاء اله صدر در مراسم گرامی داشت هفتاد و پنجمین سالروز شکل گیری ساختار مدیریت یکپارچه اداره امور بنادر کل کشور در تهران، با بیان این مطلب، اظهار داشت : ایران یکی از قدیمی ترین و کهن ترین کشورهای دریایی محسوب می شود که قدمت بعضی از بنادر آن حتی به چند صد سال هم بر می گردد.
معاون وزیر راه و ترابری با اعلام اینکه در سال 1413 بنادر کشور از ساختار مدیریت یکپارچه برخوردار شده است، نتیجه گیری کرد : بر اساس این ماده تاریخی، بندر داری و دریانوردی در ایران، 22 سال پیش از سازمان جهانی دریانوردی (آیمو) صاحب تشکیلات و ساختار مدیریتی یکپارچه گردید.
مهندس سید عطاء اله صدر در این مراسم که سعیدی کیا، وزیر اسبق راه و ترابری؛ محمد مدد، مدیرعامل پیشین سازمان بنادر و جمعی از بازنشستگان و مدیران اسبق این سازمان نیز حضور داشتند، با تقدیر از مدیران و کارشناسان پیشین سازمان بنادر که زمینه رشد و تعالی این سازمان را در عرصه های بین المللی و منطقه ای فراهم کرده اند، گفت : امروزه بنادر کشور از موقعیت بسیار مطلوبی برخوردارند؛
چندان که با تجهیز بنادر به امکانات و تجهیزات مدرن، ظرفیت کانتینری کشور به 400/4 میلیون TEU، ظرفیت کل بنادر به 150 میلیون تن و ظرفیت ناوگان تجاری به 8/5 میلیون تن ارتقا یافته است.
مدیرعامل سازمان بنادر با تأکید بر اینکه باید حداقل سهم کشور را از کل تجارت جهان به دست بیاوریم، توضیح داد : چنانچه جمعیت دنیا را 6 تا 7 میلیارد نفر برآورد کنیم، متناسب با جمعیت 70 میلیون نفری ایران، سهم کشور از کل تجارت جهان یک درصد است که باید با تلاش و همت فرزندان این مرز و بوم احصا شود.
به گفته مهندس صدر در حال حاضر سهم کشور در بخش تجارت کانتینری حدود نیم درصد است.
مدیرعامل سازمان بنادر در پایان خاطرنشان کرد : به رغم محدودیت ها و موانع ایجاد شده، کشور با سرعت شتابان به سوی اهداف عالیه و چشم انداز تعیین شده پیش می رود.
·    پیشنهادهای مدیرعامل اسبق سازمان بنادر
محمد مدد، مدیرعامل پیشین سازمان بنادر، به عنوان سخنران بعدی این مراسم، با بیان اینکه از سال 1364 به مدت چهارده سال مدیرعامل سازمان بنادر بوده، از خودگذشتگی کارکنان بنادر امام خمینی (ره) و خرمشهر در زمان جنگ و عدم ترک بندر را قابل تقدیر دانست.
مهندس مدد، عضویت سازمان بنادر در شورای آیمو را یکی از کارهای مهم در زمان مدیریت اش در این سازمان برشمرد.
مدیرعامل اسبق سازمان بنادر همچنین برای جلوگیری از شیطنت کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در جعل نام این دریا پیشنهاد کرد که در کف خلیج فارس و در طول سواحل ایران نام های اصیل ایرانی گذاشته شود.
به گفته مدد انجام این کار مطابق قانون سازمان جهانی دریانوردی و حق کشور ایران است تا در کف دریا و متناسب با استانهای ساحلی خلیج فارس، نام های اصیل ایرانی کار شود.
وی همچچنین با پیشنهاد ایجاد بنادر خشک، توضیح داد : بنادر دریایی هزینه بسیار زیادی از جمله موج شکن، احداث اسکله و غیره را به همراه خواهد داشت، اما بنادر خشک در مناطق مختلف باعث تقویت بنادر شده و هزینه بسیار نازلی را نیز در مقایسه با بنادر دریایی در پی خواهد داشت.
در این مراسم مهندس ملک پور و مهندس نوبخت از مدیران پیشین و بازنشسته سازمان بنادر نیز درباره پیشینه این سازمان سخنرانی کردند.
در پایان این مراسم، با حضور مهندس سعیدی کیا، وزیر اسبق راه و ترابری و اعضای هیأت عامل سازمان بنادر از خانواده شهدا و ایثارگران این سازمان تقدیر شد.
جشن1
جشن2
جشن4
 
 
۱۸ اسفند ۱۳۸۹ ۰۹:۳۷
کد خبر : ۶,۴۵۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید