طی مراسمی ویژه در سازمان بنادر و دریانوردی مجوز بهره برداری بندر پتروشیمی پارس اعطا شد.
طی مراسمی با حضور مهندس عربسالاری سرپرست معاونت فنی و مهندسی و جمعی از مدیران سازمان بنادر و دریانوردی مجوز بهره برداری بندر پتروشیمی پارس به مدیرعامل شرکت پایانه ها و مخازن پتروشیمی اعطا شد.
مهندس عربسالاری رئیس کمیته صدور مجوز سازه ای دریایی در این مراسم گفت : بندر پتروشیمی پارس در استان بوشهر و منطقه ویژه اقتصادی عسلویه واقع شده است که با ظرفیت تخلیه و بارگیری بالغ بر 35 میلیون تن در سال، بزرگترین بندر پتروشیمی کشور بوده و دارای 9 پست اسکله فعال است و توانایی پهلوگیری شناورهایی با تناژ DWT000/70 را دارد.
وی افزود : کمیته صدور مجوز سازه های دریایی پس از بررسی و ارزیابی مدارک ارسالی و بازدیدهای متعدد از این بندر با صدور مجوز بهره برداری این بندر موافقت نمود.
عربسالاری همچنین با اشاره به برگزاری منظم جلسات کمیته صدور مجوز سازه های دریایی و بررسی درخواست های متقاضیان صدور مجوز برای تأسیس، ساخت و بهره برداری از تأسیسات دریایی در سواحل کشور در سال 89 از برگزاری 18 جلسه و صدور مجموعا 69 مجوز تأسیس ساخت و بهره برداری در این سال خبر داد.
همچنین شهریاری مدیرعامل شرکت پایانه ها و مخازن پتروشیمی طی سخنانی از تعامل سازمان بنادر و دریانوردی در اعطای این مجوز تشکر و قدردانی نمود و اظهار امیدواری نمود که این مجتمع بتواند در آینده نزدیک ضمن الزامات و مقررات بین المللی، به حداکثر توان خود در تولید و صادرات دست یافته و نقش مهمی در تولید و بارگیری فراورده های پتروشیمی کشور داشته باشد.
شایان ذکر است طبق بند 22 ماده 3 آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی صدور اجازه تأسیس اسکله و سایر تأسیسات و تجهیزات ضمن تصویب طرح مربوطه با داشتن حق نظارت در اجرا و بهره برداری از وظایف سازمان بنادر و دریانوردی است.

پترو

۲۳ اسفند ۱۳۸۹ ۰۹:۴۶
کد خبر : ۶,۴۷۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید