سوخت کم‌سولفور نیم درصد برای ناوگان ملی دریایی تامین شد/ برنامه‌ریزی برای توسعه ساحل و فراساحل سوخت‌رسانی در بندر سلخ در جزیره قشم بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان
نشست مشترک معاون برنامه ریزی، اداری و مالی با معاونین اداری و مالی و طرح و توسعه و کارشناسان بنادر آبادان و لنگه
معاون برنامه ریزی، اداری و مالی سازمان بنادر در نشست مشترک با کارشناسان اداری و مالی بنادر آبادان و لنگه با تأکید بر توانمند سازی منابع انسانی و رشد و توسعه اقتصادی سازمان و بنادر، ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ابلاغیه سیاست های کلی نظام اداری
مبنی بر «بهبود معیارها و روزآمدی روش های گزینش نیروی انسانی به منظور جذب نیروی انسانی توانمند و متعهد و شایسته»، مهم ترین و حیاتی ترین دارایی هر سازمان را نیروی انسانی برشمرد.
محمدرضا امامی اعلام کرد : کیفیت و توانمندی نیروی انسانی، مهم ترین عامل بقا و حیات هر سازمان است.
مهندس امامی با اشاره به شعار سال 1390 «سال جهاد اقتصادی» اظهار داشت : رشد اقتصادی مرهون توانمند کردن کارکنان فرهیخته است. زیرا توانمندی سازی کارکنان، محوری ترین تلاش مدیران در نوآفرینی، تمرکز زدایی و حذف دیوانسالاری در سازمان ها است. توانمند کردن افراد موجب می شود تا مدیران و سازمان سریع تر و بدون اتلاف منابع به اهداف خود نائل شوند که این به نوعی عمل به شعار «جهاد اقتصادی» است.
عضو هیأت عامل سازمان بنادر در ادامه بر اجرای موارد زیر تأکید کرد :
الف) توجه و پیگیری به توسعه و تکمیل زیرساخت های نرم افزار و سخت افزاری و استفاده از برنامه های جامع نرم افزاری یکسان در تمام بنادر و سازمان.
ب)  رعایت ضوابط و مقررات و انجام بموقع کارها حسب شرح وظایف سازمانی با حداکثر توان.
ج) توجه به آموزش کارکنان حسب نیاز بنادر و سازمان و پرهیز از هرگونه برگزاری دوره های آموزشی غیرضروری و غیر نیاز سازمان و بنادر.
د) نظارت و کنترل مستمر هزینه ها و پرهیز از هرگونه تصمیماتی که بار بودجه ای مازاد بر چارچوب پیش بینی شده را به سازمان و بنادر تحمیل می کند.
هـ) عدم جذب نیروی انسانی جدید در ستاد و بنادر.
و) نظارت و پیگیری بر اخذ بموقع مطالبات از بدهکاران تجاری تا صدور تسویه حساب مالی.
افزایش ضریب امنیتی در خصوص برنامه های نرم افزاری و شبکه سازمان و همچنین مدیریت بر نحوه دسترسی افراد به برنامه ها و قوانین و دستورالعمل ها حسب مأموریت سازمانی و شرح وظایف همکاران.
ز) توجه ویژه به بهره برداری و تقویت نظام پیشنهاداها.
 
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۹:۰۳
کد خبر : ۶,۷۵۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید