سازمان بنادر؛ پسکرانه بنادری که فرصت سرمایه گذاری دارند را اولویت گذاری کند/ رونق پسکرانه بنادر مستلزم توسعه حمل و نقل ریلی و جاده ای است/ کاهش هزینه های تولید با حضور تولیدکنندگان در پسکرانه بنادر/ افزایش صادرات کالا با استقرار واحدهای صنعتی در پسکرانه بنادر افزایش همکاری های تجاری بنادر گیلان با بندر اکتائو قزاقستان/ بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاران خارجی، وارد کنندگان و صادرکنندگان تخفیف ۴۰ درصدی هند و سازمان بنادر به کشتی‌های ورودی به بندر چابهار اولین همایش اتصال کارآمد ریل – بندر چهارم اسفندماه در تهران برگزار می شود/ بررسی راهکارهای افزایش سهم ریل از بار ورودی و خروجی از بنادر/ شناسایی نقش حمل و نقل ریلی در شاخص های عملکرد لجستیک بنادر اتصال ترمینال های طرح توسعه بندر شهیدبهشتی به محورهای مواصلاتی/ تسهیل ترانزیت کالا از بندر چابهار/ سهولت دسترسی به ترمینال های کانتینری طرح توسعه بندر شهیدبهشتی آماده سازی شناورهای جستجو و نجات دریایی هرمزگان/ ساخت و تعمیر اسکله های مسافری با هدف تسهیل در پهلودهی شناورها/ طراحی ۶ فروند اسکله فلزی شناور در مبادی گردشگری هرمزگان ساخت اولین کشتی یخچال دار پشتیبانی ماهیگیری کشور در بندرعباس ضرورت رونق صنعت بانکرینگ در ایران/ اعلام مهم ترین چالش ها و راهکارهای توسعه ترانزیت کشور/ لزوم کاهش هزینه های حمل ریلی کالاهای ترانزیتی و صادراتی ​ تکمیل پروژه خط آهن چابهار - زاهدان در سال 1400/توسعه سفرهای دریایی به کشورهای خلیج فارس و خزر دنبال می شود/ تعرفه‌های واحد ترانزیت با 5 کشور بیانیه پایانی بیست و هفتمین همایش ارگان های دریایی کشور/ تأکید بر استفاده از ظرفیت های کشور در حوزه صنعت حمل و نقل دریایی
دیدار مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس
همزمان با فراررسیدن هفته ملی دریانوردی ، علی اکبر صفایی مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با حضور در دفتر آیت الله نعیم آبادی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس ، با ایشان دیدار کرد.

 در این دیدار ، معاونین اداره کل ، مشاور فرهنگی مدیرکل و  بازرس نیز حضور داشتند.

نماینده محترم ولی فقیه در استان در این دیدار ضمن تبریک فرارسیدن هفته ملی دریانوردی ، از زحمات و اقدامات انجام شده در طی سالهای گذشته در این بخش تقدیر و قدردانی کرد .

آیت ا... نعیم آبادی در این دیدار از دریا به عنوان یک قدرت برای هر ملتی یاد کرد و گفت : برخی از کشور استفاده خیری از دریا می کنند و برخی دیگر استفاده شر . وی گفت : چنانچه برنامه ریزی مناسبی در بهره برداری از نعمت دریا صورت پذیرد ، بخش مهمی از مشکل اشتغال در استان برطرف می شود .

امام جمعه بندرعباس در ادامه به برخی مشکلات این حوزه اشاره کرد و خواستار توجه جدی دولت و مجلس برای رفع این مشکلات شد. وی گفت : مجلس باید نگاه جامع تری نسبت به مسائل دریایی کشور داشته باشد چرا که دریا ظرفیت ارزشمندی است که می توان از آن استفاده های مطلوب تری نمود .

وی رفع مشکلات کشتی سازی و بندر تیاب را از جمله اولویت های این بخش در استان عنوان کرد .

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز در این دیدار به بیان گزارشی از وضعیت بنادر استان پرداخت .

علی اکبر صفایی گفت : علی رغم تحریم ها و بحران های اقتصادی جهان ، وضعیت بنادر استان هرمزگان خصوصا بندر شهید رجایی در بخش تخلیه و بارگیری ، وضعیت مطلوب و رو به رشدی است که پیش بینی می شود روند فوق با شتاب بیشتری ادامه یابد.

وی یکی از برنامه های در دست اقدام سازمان بنادر و دریانوردی را توسعه و ساماندهی بنادر اصلی و کوچک در جهت رونق اقتصادی و رفع محرومیت از مناطق ساحلی عنوان کرد و افزود : در راستای عمل به فرمایشان مقام معظم رهبری در جهت رفع محرومیت از جزیره هرمز ، عملیات اجرایی احداث بندر گاه چند منظوره نخل ناخدا در بندرعباس آغاز می شود که با بهره برداری از این طرح مشکل اصلی مردم این منطقه که دسترسی راحت و آسان به سرزمین اصلی می باشد رفع خواهد شد.

صفایی افزود : طرح توسعه بندر مسافری شهید ذاکری نیز طبق برنامه در دست انجام است و عملیات احداث ترمینال مسافری بندر شهید حقانی نیز طی روزهای آینده رسما آغاز می شود.

حجت الاسلام و المسلمین باصره مشاوره فرهنگی مدیرکل و روحانی حوزه فرهنگی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ، نیز در این مراسم به تشریح مهمترین اقدامات انجام شده در این بخش پرداخت . وی گفت : در کنار فعالیت های اقتصادی ، برنامه فرهنگی در قالب مراسمات و مسابقات مذهبی برای کارکنان و خانواده های آنها در شهرک های در نظر گرفته شده است که به مناسبت های مختلف انجام می شود.

وی اجرای فریضه مهم نماز جماعت را در سطح بنادر و شهرک های مسکونی اداره کل از جمله مهمترین اولویت های این بخش اعلام کرد و افزود : با تلاش های که انجام شده ، فضاهای مطلوبی جهت برپایی نماز ایجاد شده است که از جمله آنها می توان به احداث نمازخانه جدید اداره کل و همچنین مسجدبزرگ بندر شهید رجایی اشاره کرد.

اله مراد عفیفی پور معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه دریانوردان در تجارت جهانی گفت : در 6 ماهه گذشته ، 548 نفر در آبهای هرمزگان دچار سانحه شدندن که با اقدام به موقع مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی 544 نفر از آنها نجات یافت و متاسفانه یک نفر فوت و 3 نفر مفقود بودند.

 

 

 

۱۰ مهر ۱۳۹۰ ۱۴:۲۲
کد خبر : ۷,۹۱۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید