اسامی کشته شدگان غرق شدن «کوشا یک»
کشتی غرق شده "کوشا یک" دارای 73 خدمه ایرانی و خارجی بوده است که پس از وقوع حادثه 60 نفر از این خدمه نجات پیدا کرده و هم اکنون در منطقه عسلویه اسکان داده شده اند.

آمارهای رسمی منتشر شده حاکی از ناپدید شدن 13 نفر ایرانی و خارجی این شناور است که تاکنون هویت 6 خدمه خارجی (تبعه هندوستان) این کشتی محرز شده است.
 
این افراد هم اکنون در عمق حدود 70 متری از زیر بستر خلیج فارس در اتاقکی محبوس شده اند و پیش بینی می شود تا چند ساعت آینده امکان نجات این افراد وجود داشته باشد.
 
پیگیریهای خبرنگار مهر حاکی از آن است که تاکنون کشته شدن حدود هفت خدمه کشتی غرقه شده شامل پنج نفر از خدمه ایرانی و 2 نفر خدمه خارجی محرز شده است و تعدادی از اجساد این افراد توسط کشتی های صیادی و برخی از شناورهای عبوری جمع آوری شده است.
 
از سوی دیگر به دلیل نبود امکانات کافی دریایی و بدی آب و هوا در خلیج فارس نجات و اداد رسانی به افراد محبوس در اعماق خلیج فارس در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.
 
در همین حال محمد راستاد با بیان اینکه هم اکنون سه فروند بالگرد به همراه پنج فروند شناورناجی و نیروها و امکانات محلی از جمله صیادان، گروهای امداد و نجات شرکت های نفتی منطقه تحت مدیریت اداره کل بنادر و دریانوردی استان مشغول تجسس هستند، گفت: از این تعداد هفت نفر مفقود هستند که هنوز از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تاکید کرد: با وجود توفانی و مواج بودن دریا و شرایط سخت، نیروهای تجسس و نجات با نهایت توان برای یافتن و نجات مفقودشدگان در تلاش هستند.
 
به گفته این مقام مسئول در بین مفقود شدگان و نجات یافتگان شماری تبعه کشورهای خارجی شامل سریلانکا، هند و اوکراین وجود دارند.
 
اسامی کشته شدگان حادثه غرق شدن کشتی کوشا یک
 
با وجود بررسی گسترده انجام شده تاکنون هویت یک نفر از مفقودین ایرانی حادثه غرق شدن کشتی خدماتی کوشا یک در خلیج فارس مشخص نشده است.
 بر این اساس کشته شدن حمید بخشی (مهنس نقش برداری)، شهریار پناهیان ( نقشه بردار)، محمد طیبی ( تکنسین فنی)، احسان سلطانی ( تکنسین فنی) به عنوان خدمه ایرانی متاسفانه محرز شده است که تلاش برای یافتن اجساد این افراد توسط شناورهای سازمان بنادر و دریانوردی ادامه دارد.
 پیگیریها حاکی از آن است که تاکنون اجساد چند نفر در سواحلی ایرانی خلیج فارس پیدا شده است که این موضوع هنوز مورد تایید مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی و وزارت نفت قرار نگرفته است.
 
همچنین از ویکتور تبعه اوکراین ( مهندس لوله کشی ) و چاندرا تبعه هندوستان ( تکنسین غواصی) به عنوان کشته شدگان خارجی این حادثه یاد می شود.
 از سوی دیگر با وجود بدی آب و هوا در خلیج فارس تلاش برای نجات 6 خدمه هندی محبوس در اعماق آبهای خلیج فارس ادامه دارد که تلاشها منجر به نجات به این افراد نشده است.
 
احمد مرادی مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر دقایقی قبل با تایید این خبر از شناسایی اجساد 6 نفر از خدمه ایرانی و خارجی کشتی غرق شده کوشا یک در آبهای خلیج فارس خبر داد و اعلام کرد: یک نفر دیگر که بر اساس آخرین گزارشات تابعیتی ایرانی دارد تاکنون پیدا نشده و تلاش برای پیدا کردن وی ادامه دارد.
 
این در حالی است که سید پیروز موسوی مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با تکذیب کشته شدن افراد در این حادثه دریایی مدعی شده بود: این حادثه کشته ای نداشته است بلکه افراد مفقود شده اند.

۲۹ مهر ۱۳۹۰ ۱۹:۰۲
مشرق نیوز |
کد خبر : ۸,۳۸۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید