صادرات اولین محموله سنگ از بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی موقعیت، تخصص و توسعه؛ سه عامل ایجاد بنادر جدید خط دائمی کشتی کانتینربر بین ایران و روسیه راه‌اندازی شد/ حرکت اولین کشتی در سپتامبر ۲۰۲۰/ امکان صادرات محصولات کشاورزی ایران به روسیه فراهم شد اشتغالزایی، رونق تجاری و کسب سود؛ سه دستاورد سرمایه گذاری در بنادر است/ حمایت ویژه دولت از سرمایه گذاران در بلندمدت، نتیجه بخش خواهد بود/ سازمان بنادر برای سرمایه گذار بخش خصوصی؛ سنگ تمام می گذارد نگاه سازمان بنادر به جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی برد-برد است/ شرایط بسیار مناسبی برای فعالیت بخش خصوصی در بنادر ایران فراهم شده است/ سرمایه گذاران بخش خصوصی به فعالیت در بنادر کشور، نگاه بلندمدت داشته باشند بندر چابهار؛ محدویتی در پذیرش کالا ندارد/ ثبت رکوردی جدید با عملیات ۳۵ هزار متر مکعبی لایروبی در بندر چابهار رشد ۵۸ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندرانزلی آلودگی ناشی از لکه های نفتی در 3 مایلی ساحل بندرعباس کنترل شد گزارش رسمى مبنى بر توقیف نفتکش ایرانى در بندر کراچى به سازمان بنادر ارائه نشده است/ بررسى ها ادامه دارد سرمایه ‌گذاری ۹۰۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در مجتمع بندری نگین
اختصاصی / تقاضا برای تقویت صنایع فولادی و کشتی سازی
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران خواهان توجه بیشتر به صنایع مادر همچون فولاد و کشتی سازی شد.

بحرینیان نماینده اتاق ایران و رئیس کمیسیون اقتصاد کلان اتاق ایران در گفت و گوی با سامانه خبری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: توسعه در کشور مقدور است البته باید برای رسیدن به توسعه از الگوهای مناسب استفاده کرد. شاید برخی بگویند که توسعه رخ نمی دهد ولی با توجه به اینکه در کشور ما دانش، تجربه و منابع مالی وجود دارد، بنابراین می توان انتظار توسعه را داشت.

وی ادامه داد: در مورد فعالیت های صنعتی باید توجه شود که صنایع مادر مانند فولاد تاسیس و بهینه سازی شوند. صنایع فولادی بخش مهمی از موتور محرک اقتصادی کشور به شمار می آیند. بنابراین باید به سمتی برویم که صنایع مادر تقویت شوند.

وی بیان داشت: به طور نمونه همین صنایع فولاد می تواند صنایع دیگر مانند کشتی سازی، خودروسازی و بسیاری از صنایع مهم و اساسی کشور را تقویت کند. از همین روی نگاه دقیق به این صنایع کارساز و راه گشا خواهد بود.

وی تصریح کرد: البته در حوزه های مهم تصمیم گیری اقتصادی هم باید دقت بیشتری صورت گیرد. آمارهای رسمی موجود نشان می دهد که هنوز شرایط متفاوتی از گذشته پیش روی داریم.

بزودی مقاله تشریحی بحرینیان از وضعیت صنایع کشور روی خروجی سایت قرار می گیرد.
۳۰ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۱۱
pmo |
کد خبر : ۹,۰۵۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید