اجرای ۹ پروژه عمرانی و توسعه ای در بنادر آبادان/ ساخت اسکله های بتنی و شناور در بنادر آبادان/ افزایش ۳ برابری ظرفیت انبارها اقدامات سازمان بنادر، در روزهای اوج شیوع ویروس کرونا قابل تقدیر است/ سازمان بنادر؛ تقویت و توسعه متوازن بنادر کوچک را پیگیری می کند/ سازمان بنادر؛ به خوبی مشارکت و حضور بخش خصوصی در پروژه های بندری را دنبال می کند ۳۰۰ هزار TEU به ظرفیت کانتینری بندر خرمشهر اضافه شد/ رشد ۷۱ درصدی بارگیری کانتینری در بندر خرمشهر/ خارج سازی ۵ فروند شناور مغروقه در اروند و یک فروند در بندر امام(ره) تا پایان سال جاری حرکت های توسعه ای و انقلابی در بنادر کشور صورت گرفته است/ هیچ نشانی از تحریم در بنادر دیده نمی شود/ بندر امام(ره)؛ به یک بندر ترانزیتی و صادراتی تبدیل شده است/ عملکرد سازمان بنادر و بندر امام(ره) در پروژه های شهر - بندر قابل تحسین است طرح های توسعه‌ای و سرمایه گذاری بندرامام(ره) در پیشکرانه، محوطه بندری و پسکرانه در دست اجراست/ ۱۷ پروژه سرمایه گذاری به ارزش ۱۶۰٠۰ میلیارد ریال در حال ساخت و ساز/پیش بینی لایروبی و تعمیق کانال دسترسی خور موسی تا دو ماه آینده/ احداث ۴ ترمینال مکانیزه غلات در بندرامام(ره)/ کاهش توقف کشتی ها از ۵ روز به ۳ روز/ در بندر امام(ره) رسوب کالا نداریم فرصت های مناسبی برای سرمایه گذاری در بنادر وجود دارد/ پیشرفت مطلوب بنادر ایران با توجه به شرایط تحریمی کشور/ ضرورت تکمیل زنجیره حمل و نقل دریایی برای حمایت از سرمایه گذاران آزاد سازی اراضی در مسیر احداث راه دسترسی بندر نوشهر به کمربندی بندر بوشهر؛ آماده پذیرش کشتی‌های ۵۰ هزار تنی است سازمان بنادر؛ با جدیت جذب سرمایه گذاری را دنبال می کند/ بنادر و پسکرانه آن؛ ویژگی های متعددی برای سرمایه گذاران دارد/ بنادر شمالی؛ طی سال های اخیر رشد خوبی داشتند آغاز تعمیرات اساسی یدک کش عاشورا و هدایت3 در بندر شهید رجایی
حمایت سازمان بنادر از فعالیت های فرهنگی با الگوی جهانی
پس از حمایت از انتشار دایره المعارف دریای،سازمان بنادر و دریانوردی قصد ادامه حمایت از فعالیت های فرهنگی در حوزه هایی دریایی را دارد.

  براساس برنامه های  سازمان بنادر و دریانوردی این سازمان همزمان با رسیدگی به فعالیت های اساسی خود در حوزه خدمات رسانی و دریایی، فاز تازه ای از فعالیت های فرهنگی را هم ساماندهی خواهد کرد.

به گزارش سامانه خبری، سازمان بنادر و دریانوردی اقدامات فرهنگی و حتی رسیدگی به وضعیت فرهنگی زندگی ساحل نشینان را در برنامه های خود قرار داده است. در صورتی که فعالیت های اینگونه از سوی سازمان بنادر و دریانوردی به فاز اجرایی برسد، این سازمان در میان اعضا آیمو اولین نهادی خواهد بود که فعالیت های دریایی و فرهنگی را به صورت همزمان پیش می برد.

سازمان بنادر و دریانوردی ارتقاء سطح زندگی بندرنشینان را در برنامه های خود قرار داده است. از همین روی توجه به موضوع فرهنگ هم در به شدت مورد توجه مسولان سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است.

در همین حال تهیه کننده تنها اثر سینمایی حاضر در سینماهای کشور خواهان توجه بیشتر به آثار سینمایی اینگونه شد.

حسن بشکوفه همزمان با اکران فیلم «راه آبی ابریشم» در سینماهای کشور، در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه «در این فیلم به قدمت خلیج فارس و فعالیت‌های دریانوردی ایرانیان پرداخته شده»، گفت: همیشه از این کار بعنوان پروژه ملی یاد می‌شود؛ اما حال که فیلمی با موضوع سابقه خلیج فارس با هزینه‌های مربوط به پروژه‌ای تاریخی ساخته شده؛ در طول تولید از هیچ حمایتی برخوردار نشده است. بشکوفه تصریح کرد: ما فقط از بنیاد سینمایی فارابی بودجه گرفتیم و بقیه برعهده گروهی بود که این فیلم را ساخته است.

لازم به ذکر است هزینه های تولید آثار سینمایی اینگونه از طریق بنیاد فارابی تامین می شود. الگوهای فیلم سازی بین المللی نشان می دهد، نهادهای دولتی به صورت مستقیم به پروژه حمایت از آثار سینمایی وارد نمی شوند. در صورت حضور مستقیم ارگان های دولتی در چنین پروژه های احتمال بروز برخی اختلافات میان اهالی صنف سینما نیز وجود دارد.

بنیاد فارابی به عنوان نهادی دولتی متولی حمایت از آثار فاخر سینمای ایران است.

۱ آذر ۱۳۹۰ ۱۳:۵۸
pmo |
کد خبر : ۹,۰۹۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید