استان بوشهر با مساحتی در حدود 23 هزار و 167 کیلومتر مربع و دارا بودن 937 کیلومتر نوار ساحلی با خلیج فارس دارای بنادر کوچک و بزرگ بسیاری است که مهمترین و بزرگترین آنها در زمینه حمل کالاهای تجاری، بندر بوشهر است که دارای پذیرش 8 میلیون تن کالا می باشد و توانایی خدماتی مانند فله، کانتینر، عمومی، مواد نفتی، نگهداری و پردازش کالا، محصولات سردخانه ای و مسافری را دارد.

مجتمع بندری نگین نیز با وسعتی معادل 70 هکتار(قابل توسعه تا 443 هکتار) جزء منطقه ویژه اقتصادی بندر بوشهر  می باشد. در حال حاضر بندر بوشهر آماده سازی زیرساختهای مجتمع مذکور را در راستای ایجاد پایانه های اختصاصی کانتینری و نفتی در دستور اجرا دارد. عمق آب در لنگرگاه خارجى این بندر 15 متر است که از طریق کانال خارجى به طول 9200 متر به لنگرگاه داخلى و از لنگرگاه داخلى به وسیله کانال داخلى به عرض 140 متر، عمق 10.3 متر و به طول 3900 متر به خور سلطانى و اسکله های بندر بوشهر و از آنجا به خور پودر منتهى می گردد.


تاریخ بروزرسانی : ۵ اسفند ۱۳۹۴ ۱۴:۲۶

اطلاعات بیشتر : معاونت بندری - استاندارد‌های آموزشی و گواهی نامه های تامین کنندگان خدمات بندری

 

  • نزدیکترین بندر جنوبی به کشورهای حوزه خلیج فارس( قطر، بحرین، کویت و عربستان )
  • امکان استفاده از اراضی 70 هکتاری جزیره نگین ( قابل توسعه تا 443 هکتار ) به منظور سرمایه گذاری در این جزیره با بهره‌مندی از مزایای مناطق ویژه و ارتباط جاده ای انحصاری
  • وجود صنایع کشتی سازی و صنایع فراساحل و امکانات سرویس دهی به شناورها
  • کوتاه‌ترین فاصله تا مراکز تولید و مصرف استان‌های فارس، اصفهان و کهکیلویه و بویر احمد

تاریخ بروزرسانی : ۱۲ مهر ۱۳۹۴ ۰۸:۰۶

اطلاعات بیشتر : معاونت بندری - استاندارد‌های آموزشی و گواهی نامه های تامین کنندگان خدمات بندری
 
bushehrport.pmo.ir 5
bushehrport.pmo.ir 1
bushehrport.pmo.ir 2
bushehrport.pmo.ir 6
bushehrport.pmo.ir 3
bushehrport.pmo.ir 4